Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Bizness

Palielinot tarifus, atkritumus šķirotu visi, uzskata "Getliņu" šefs (70)

 
31.maijs 2016  09:12

Palielinot atkritumu apsaimniekošanas tarifus, atkritumu šķirošana Latvijā kļūtu par ikdienu, pastāstīja atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekotāja "Getliņi EKO" valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

"Getliņi EKO" vadītājs prāto, ka tarifu celšana par atkritumu apsaimniekošanu šķirošanu padarītu par ikdienu.

"Getliņi EKO" vadītājs prāto, ka tarifu celšana par atkritumu apsaimniekošanu šķirošanu padarītu par ikdienu.

Viņš norādīja, ka pašreizējie atkritumu apsaimniekošanas tarifi, kurus veido poligona un atkritumu vedēju izmaksas, kā arī nodokļi, ir salīdzinoši zemi. Cilvēkiem jāsaprot, par ko tie maksā - ja norēķini par atkritumu apsaimniekošanu būtu tikpat redzami, cik par elektroenerģiju, tad cilvēkiem būtu stimuls vairāk šķirot atkritumus, jo tas būtu finansiāli izdevīgāk.

Vērtējot uzņēmuma darbību šā gada sākumā, Stirāns norādīja, ka gads sācies cerīgi un darba nekļūst mazāk. Arī poligonā audzēto tomātu tirdzniecības rādītāji ir ļoti stabili par spīti to nelielajam cenas pieaugumam.

Savukārt, prognozējot nākamo gadu atkritumu apsaimniekošanas jomā, Stirāns pauda cerību, ka būs vērojams dabas resursu nodokļa pieaugums, kas veicinātu atkritumu šķirošanu.

"Getliņi EKO" apsaimnieko Baltijas lielāko atkritumu poligonu "Getliņi" Stopiņu novadā. Uzņēmums ir dibināts 1997.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5,995 miljoni eiro. Kompānijas lielākais īpašnieks ir Rīgas dome.
 

Ieskats Getliņu izgāztuves ikdienā

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS