Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Pasaulē

Aptauja: atbalsts Merkeles koalīcijai noslīd zem 50% (3)

 
31.maijs 2016  13:45

Atbalsts Vācijas valdības koalīcijas partijām pirmo reizi noslīdējis zem 50%, liecina pētījumu centra "Insa" un laikraksta "Bild" aptaujas dati.

Vācijas kanclere Angela Merkele.

Vācijas kanclere Angela Merkele.

Ja vēlēšanas notiktu tagad, kancleres Angelas Merkeles Kristīgo demokrātu savienība (CDU) un tās Bavārijas sabiedrotie - Kristīgi sociālā savienība (CSU) - kopā saņemtu 30% balsu, konstatēts aptaujā.

"Lielās koalīcijas" partneri sociāldemokrāti (SPD) saņemtu 19% balsu, līdz ar to koalīcijas partijas kopumā pirmo reizi saņemtu mazāk par 50% balsu.

Atbalsts kā CDU/CSU, tā SPD, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, sarucis par 0,5 procentpunktiem.

Par labējo pretimigrācijas partiju "Alternatīva Vācijai" (AfD) gatavi balsot 15%, bet par "zaļajiem" - 13% vāciešu. Atbalsts šīm partijām saglabājies stabils.

Atbalsts kreiso ekstrēmistu partijai "Die Linke" ("Kreisie") sarucis par 0,5 procentpunktiem, un šo politisko spēku šobrīd atbalsta 9,5% vāciešu.

Savukārt atbalsts Brīvo demokrātu partijai (FDP) pieaudzis par vienu procentpunktu līdz 8% atzīmei, un tas nozīmē, ka šī partija, ja Bundestāga vēlēšanas notiktu tagad, bez problēmām spētu iekļūt parlamentā.

LETA / Foto: Reuters/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS