Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Pasaulē

Ķīnā izveido lielākas autostāvvietas tieši sievietēm

 
02.jūnijs 2016  09:52

Ķīnas Džedzjanas provinces Handžovas pilsētā ir izveidotas lielākas autostāvvietas tieši sievietēm, ņemot vērā grūtības, kādas sievietēm var rasties ar automašīnas novietošanu, vēsta ASV ziņu aģentūra UPI.

Seksisms vai īpaša iecietība pret sievietēm?

Seksisms vai īpaša iecietība pret sievietēm?

Sieviešu autostāvvietas Handžovas pilsētas Tunlu autosatiksmes rajonā ir par 50% lielākas nekā parastās un ir iezīmētas sārtā krāsā ar sievietes figūru – līdzīgu tai, kāda ir redzama uz sieviešu tualetes durvīm.

Tunlu autosatiksmes rajona direktors Paņs Tjejuns pastāstīja, ka šo autostāvvietu izveidošana ir atbilde uz sieviešu grūtībām novietot mašīnu līdzšinējās stāvvietās.

Viņš sacīja, ka sievietes autovadītājas ir pozitīvi uztvērušas tieši viņām domāto stāvvietu izveidi un tiek plānots šo programmu paplašināt.

Sociālajos medijos šis pasākums gan ir kritizēts. Vismaz viens Ķīnas tīkla “Weibo” lietotājs raksturoja sieviešu autostāvvietas kā seksisma formu un rakstīja, ka “patiesa cieņa pret sievietēm ļauj sievietēm baudīt tādas pašas tiesības kā vīriešiem”.

Sieviešu autostāvvietas 2009.gadā tika izveidotas Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā, kur tās ir tikpat lielas kā parastās, bet atrodas tuvāk uzņēmumu durvīm, lai samazinātu seksuāla uzbrukuma risku.  
BNS / Foto: ekrānuzņēmumsno video


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS