Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
112

Pret modes dizaineri Ati Artemjevu sākts kriminālprocess (10)

 
03.jūnijs 2016  11:10

Valsts policija aizturējusi modes dizaineri Ati Artemjevu, un pret viņu sākts kriminālprocess par izvairīšanos no bāriņtiesas nolēmuma.

Kriminālprocess pret Artemjevu sākts pēc Krimināllikuma panta par izvairīšanos no bāriņtiesas nolēmuma, kas izriet no aizgādības tiesībām.

Kriminālprocess pret Artemjevu sākts pēc Krimināllikuma panta par izvairīšanos no bāriņtiesas nolēmuma, kas izriet no aizgādības tiesībām.

Valsts policijā pastāstīja, ka vīrietis šobrīd atrodas īslaicīgās aizturēšanas vietā un policija lems par drošības līdzekļa piemērošanu. Likums paredz, ka personu var aizturēt līdz 48 stundām - pēc tam jāizlemj, kādu drošības līdzekli piemērot. Bargākais no drošības līdzekļiem ir apcietinājums.

Kriminālprocess pret vīrieti sākts pēc Krimināllikuma panta par izvairīšanos no bāriņtiesas nolēmuma, kas izriet no aizgādības tiesībām. Likumā paredzētais sods par šādu noziegumu nav bargs - īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Policija gan neatklāj, kur Artemjevs ar dēlu atrasts.

Jau ziņots, ka vakar, meklējot visā Latvijas teritorijā, policija atradusi pazudušo bērnu. Turpat atrasts arī viņa tēvs, kuram bāriņtiesa uz laiku atņēmusi apgādes tiesības.

Vakar no nepārbaudāma e-pasta Artemjeva vārdā vairākiem masu medijiem tika izsūtīts paziņojums, kurā apgalvots, ka Artemjevs šādi cenšoties nodrošināt sava bērna drošību un aizsargāt viņa intereses.

Pagājušajā nedēļā policija paziņoja, ka 1979.gadā dzimušajam vīrietim bāriņtiesa ir pārtraukusi aizgādības tiesības pār dēlu, taču vīrietis, ignorējot bāriņtiesas lēmumu, ar bērnu ir devies nezināmā virzienā.

Artemjeva vārdā izsūtītajā vēstulē uzsvērts, ka zēns ir dzimis Latvijā, ir Latvijas pilsonis un vienmēr esot dzīvojis pie viņa. Viņš vēloties tikai rūpēties par bērna drošību un aizsargāt viņa intereses, taču bērna māte mēģinot atņemt atvasi. Divu gadu laikā dizainers esot mēģinājis vienoties ar dēla māti par saskarsmi, taču nesekmīgi.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS