Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Pie Arēnas Rīga protestēs pret brāļu Zapašniju dzīvnieku cirku (7)

 
08.jūnijs 2016  15:38

Iestājoties pret dzīvnieku izmantošanu cirkā, svētdien, 12. jūnijā, plkst. 15.00-18.00 pie Arēnas Rīga notiks protesta akcija pret brāļu Zapašniju cirka izrādēm, kurās tiek izmantoti Āfrikas lauvas, baltie un Usūrijas tīģeri.

Protests pret Zapašniju cirku 2015. gadā.

Protests pret Zapašniju cirku 2015. gadā.

“Dzīvieki ir pelnījuši cieņpilnu attieksmi un pilnvērtīgu dzīvi, – to mūsdienās atzīst arvien vairāk cilvēku,” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere. “Cirka nedabiskā vide, šaurie, nepiemērotie krātiņi, transportēšana, nežēlīgā dresūra un stress padara dzīvnieku dzīvi cirkā ciešanu pilnu. Turklāt mūsdienās ir plaši pieejamas visdažādākās izklaides formas, kas nav saistītas ar dzīvnieku ciešanām.”

Ņemot vērā zinātnieku un veterinārārstu atzinumus par nenovēršamām dzīvnieku labturības problēmām cirkos, daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkos jau ir aizliegta. Pēdējos gados jautājums par savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkos ir aktualizējies arī Latvijas kaimiņvalstīs – Igaunijā, Lietuvā un Polijā.

Pēc daudzskaitlīgiem organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotajiem protestiem pret dzīvnieku cirku, Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests 2015. gada nogalē atbalstīja Eiropas Veterinārārstu federācijas aicinājumu aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu ceļojošos cirkos. Zemkopības ministrija darba grupā ar dzīvnieku aizsardzības organizācijam un atbildīgajām valsts iestādēm jau ir izstrādājusi likumprojektu, kas drīzumā tiks skatīts Saeimā.

Regīna Zommere/Publicitātes foto


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS