Mazmākoņains
Rīga
Mazmākoņains
LV RU
Futbols 2016

Eiropas čempionātā piedalīsies četri brāļu pāri (2)

 
10.jūnijs 2016  15:11

Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas piektdien sāksies Francijā, starp 552 pieteiktajiem 24 komandu futbolistiem būs arī četri brāļu pāri, kas ir atkārtots šo turnīru rekords.

Beļģijas izlases uzbrukumā spēlēs 22 gadus vecais Romels Lukaku (pa labi), bet aizsardzību cementēs par viņu gadu jaunākais Džordans Lukaku.

Beļģijas izlases uzbrukumā spēlēs 22 gadus vecais Romels Lukaku (pa labi), bet aizsardzību cementēs par viņu gadu jaunākais Džordans Lukaku.

Pirmo reizi Eiropas čempionāta finālturnīru vēsturē divi brāļi spēlēs katrs savā komandā, jo Albānijas izlasē ir pieteikts 25 gadus vecais pussargs Taulants Džaka, bet Šveices izlasē spēlēs viņa divus gadus jaunākais brālis Granits Džaka, kurš arī ir pussargs. Interesanti, ka Bāzelē dzimušais Taulants savulaik pārstāvēja Šveices jauniešu izlases, tomēr pēc tam izvēlējās pārstāvēt savu senču dzimteni.

Zīmīgi, ka jau sestdien Albānija un Šveice tiksies savā starpā un šī varētu būt pirmā reize Eiropas čempionātu finālturnīru vēsturē, kad divi brāļi spēlē viens pret otru. Taulants aizvadītajā sezonā pārstāvēja "Basel" komandu, bet Granits spēlē angļu vienībā Londonas "Arsenal".

Pirms diviem gadiem notikušajā Pasaules kausā laukumā viens pret otru devās pusbrāļi Boatengi. Toreiz Kevins Prinss pārstāvēja Ganu, bet Žeroms - Vāciju.

Tikmēr trīs citās izlasēs Eiropas čempionātā būs pa brāļu pārim.

Beļģijas valstsvienību pārstāv Liverpūles "Everton" 22 gadus vecais uzbrucējs Romels Lukaku, bet aizsardzībā spēlē par viņu gadu jaunākais Džordans Lukaku no beļģu kluba "Oostende".

Ziemeļīriju pārstāv 28 gadus vecais aizsargs Džonijs Evanss un viņa trīs gadus jaunākais brālis Korijs Evanss, kurš ir pussargs. Džonijs spēlē Anglijas klubā Vestbromvičas "Albion", bet Korijs pārstāv Blekbērnas "Rovers" komandu.

Savukārt pieredzējušākais brāļu duets ir Krievijas izlasē, kurā spēlē dvīņi Vasīlijs un Aleksejs Berezucki. Abiem Maskavas CSKA aizsargiem šis būs jau otrais kopīgais Eiropas čempionāta finālturnīrs, jo abi 2008.gadā piedalījās arī turnīrā Šveicē un Austrijā, kurā Krievijas izlase izcīnīja trešo vietu.

Nemaz nebija tik tālu, lai šis finālturnīrs kļūtu par bagātāko ar brāļu duetiem, taču Beļģijas izlasē netika iekļauts Londonas "Chelsea" zvaigznes Edena Azāra divus gadus jaunākais brālis Torgans Azārs no vācu Menhengladbahas "Borussia" komandas.

Pirmo reizi Eiropas čempionāta finālturnīrā brāļu duets spēlēja 1976.gadā, kad Nīderlandes izlasē bija Renē un Villijs fan de Kerkhofi.

Savukārt pirmo reizi četri brāļu pāri Eiropas čempionātā piedalījās 2000.gadā, kad Beļģiju pārstāvēja Emils un Mbo Mpenzas, Angliju - Gerijs un Fils Nevili, Nīderlandi - Frenks un Ronalds de Būri, bet Zviedriju - Daniels un Patriks Andešoni.

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA

 


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS