Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Pasaulē

"Tiek baroti kari, nevis cilvēki," pāvests asi nosoda brīvo ieroču apriti pasaulē (28)

 
13.jūnijs 2016  20:48

Dienu pēc traģiskās apšaudes Orlando pāvests Francisks pirmdien asi kritizējis nekaunīgi brīvo ieroču apriti pasaulē.

Pāvests Francisks: "Nav nozīmes, no kurienes nāk ieroči; tie cirkulē ar nekaunīgu un faktiski absolūtu brīvību daudzās pasaules daļās."

Pāvests Francisks: "Nav nozīmes, no kurienes nāk ieroči; tie cirkulē ar nekaunīgu un faktiski absolūtu brīvību daudzās pasaules daļās."

Apmeklējot ANO Pasaules Pārtikas programmas (WFP) biroju Romā, pāvests norādīja uz kontrastu, ko veido vieglā pieeja legāla šaujamieroča iegūšanai un daudzie birokrātiskie šķēršļi, ar ko nereti jāsaskaras organizācijām humānās palīdzības piegādē.

"Kamēr palīdzības un attīstības projektus kavē (..) politiski lēmumi, greizi ideoloģiski skatījumi un necaurejamas muitas barjeras, ieročus tie nekavē," sacīja Francisks.

"Nav nozīmes, no kurienes nāk ieroči; tie cirkulē ar nekaunīgu un faktiski absolūtu brīvību daudzās pasaules daļās," norādīja pāvests.

"Rezultātā tiek baroti kari, nevis cilvēki," viņš piebilda.

WFP birojā Francisks konkrēti neminēja Orlando notikuši apšaudi, kurā tika nogalināti 50 cilvēki, bet svētdien to nosodīja, nodēvējot notikušo par "slepkavnieciskas neprātības un bezjēdzīga naida" izpausmi.

Savās runās pāvests bieži pievēršas tādām tēmām kā bads un cīņa pret ieročiem.

Francisks uzskata, ka badu var izskaust, mazinot nevienlīdzību un pārtikas izšķiešanu.

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS