°
LV RU
Politika

Pedagogu algu reforma neizgāzīsies, pārliecināts ir premjers (14)

 
15.jūnijs 2016  08:54

Premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS) pedagogu atalgojuma modeļa izgāšanās nešķiet ticama, intervijā Latvijas Radio pauda Kučinskis.

Premjerministram pedagogu atalgojuma modeļa izgāšanās nešķiet ticama. Viņš novērtē Šadurska "racionālos risinājums".

Premjerministram pedagogu atalgojuma modeļa izgāšanās nešķiet ticama. Viņš novērtē Šadurska "racionālos risinājums".

Politiķis norādīja, ka "ar valdības saliedētību viss ir kārtībā" un tā saprata reformu sarežģītību. "[Valdība] apzinājās, ka tā nebūs vienkārša pastaiga un populisma izrādīšana, ka būs lielas kaujas gan par šo reformu, gan kaujas veselības nozarē," teica Kučinskis.

Viņš teica, ka sagaida arī politisko partiju "aizmuguri" un cer, ka tās neiespaidosies no saviem vēlētājiem. "Visi apmierināti nebūs. Un tie visi ir kādas partijas biedri," teica Kučinskis. Pēc viņa domām, vissarežģītākās varētu būt diskusijas ar pašvaldībām, jo tās varētu teikt, ka Izglītības un zinātnes ministrija, naudu reformu veikšanai meklējot iekšējos resursos, ir atņēmusi viņām naudu. Premjerministrs vēlas viest skaidrību šajā jautājumā.

Kučinskis uzsvēra, ka atbalstīs izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski ("Vienotība"), kamēr viņa piedāvātie risinājumi būs racionāli.

Politiķis atzīmēja, ka 16.jūnijā ir saaicinājis kopā atbildīgos ministrus, kā arī speciālistus, lai diskutētu par neskaidrajiem jautājumiem, savukārt 20.jūnijā par pedagogu atalgojuma modeli varētu diskutēt koalīcijā. Viņš uzskata, ka pirms modeļa skatīšanas valdībā ir jāpanāk skaidrība par visiem jautājumiem.

Premjerministram nav ilūziju par to, ka visi būs apmierināti reformas īstenošanas gaitā. Viņaprāt, tās arī nav reformas, ja nauda tiek piešķirta visiem.

BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS