Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Runā Rīga

Līgo svētku gadatirgus un saulgriežu koncerts Rīgas Centrāltirgū (1)

 
15.jūnijs 2016  17:19

Trešdien, 22. jūnijā no plkst. 11:00 līdz 14:00 Rīgas Centrāltirgus aicina ielīgot Jāņus Nēģu ielas laukumā. Ikviens Centrāltirgus apmeklētājs varēs baudīt svētku koncertu, izjust saulgriežu burvību un izdzīvot senās svētku tradīcijas – tradicionālā svētku siera siešanu, tautas dziesmu dziedāšanu un danču vešanu.

Nēģu laukuma vidū danci vedīs tautu deju kolektīvs “Dzērve”.

Nēģu laukuma vidū danci vedīs tautu deju kolektīvs “Dzērve”.

AS “Rīgas Centrāltirgus” vārdā Anatolijs Abramovs: “Vasaras saulgrieži ir laiks, kad uzņemt spēku no dabas, tāpēc Jāņu ielīgošanas pasākumā Rīgas Centrāltirgū šogad aicinām uz aktivitātēm gara un ķermeņa spēcināšanai. Rīgas Centrāltirgus, kas saulgriežu laikā ik gadu ir dabas bagātību un Jāņu zāļu piepildīts, ir īstā vieta, kur pilsētniekiem smelties spēku un noskaņoties skaistākajiem vasaras svētkiem.”

Saulgriežu svētkos  saimniece Daira Jātniece demonstrēs tradicionālā svētku siera siešanas pilno procesu, sākot ar piena karsēšanu lielajā katlā uz ugunskura un beidzot ar gardā rezultāta degustāciju.

Nēģu laukuma vidū danci vedīs tautu deju kolektīvs “Dzērve”, bet skaistākās saulgriežu dziesmas apmeklētājiem atgādinās latviešu tradicionālās mūzikas grupa “Tautumeitas” un vokālais ansamblis “Spuldzītes aizvējā”. Pasākumu vadīs Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa.

Pasākuma apmeklētāji varēs vērot paraugdemonstrējumus un smelties iedvesmu un zināšanas vasaras pilnbrieda dzērienu gatavošanai gan svinību galdam, gan pēc svētku dienām.

Gan lieli, gan mazi varēs  izzināt latvju spēka zīmes, to nozīmi un rotāt ar tām savu ķermeni, vai piedalīties māla veidošanas radošajā darbnīcā. Saulgriežu svinēšanai ikviens varēs iepīt tradicionālās Jāņu zāles skaistās galvu rotās.

Visas dienas garumā 22. un 23. jūnijā Centrāltirgū norisināsies Līgo svētku gadatirgus. Tajā ar savu veikumu piedalīsies gan Jāņu zāļu lasītāji, gan dažādu amatu meistari, gan īpašu svētku gardumu mājražotāji.

Aicinām ielīgot Jāņus trešdien, 22.jūnijā Rīgas Centrāltirgus Nēģu ielas laukumā, un sarūpēt visu kārtīgai Līgošanai nepieciešamo Centrāltirgus Līgo svētku gadatirgū.

Uz tikšanos krāsainākajā vietā pilsētā – Rīgas Centrāltirgū!

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Karlīna Timofejeva / Foto: rct.lv


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS