Apmācies, stiprs lietus, lietus gāze
Rīga
Apmācies, stiprs lietus, lietus gāze
LV RU
Sabiedrībā

Saeima pārskatīs jautājumu par olšūnu ziedošanas ierobežojumiem (1)

 
16.jūnijs 2016  11:06

Saeima ceturtdien no plenārsēdes darba kārtības izslēdza grozījumu "Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā" skatīšanu, ar kuriem bija paredzēts ierobežot nedzemdējušu sieviešu tiesības ziedot olšūnas.

Sanākušie ieradušies ar rozā baloniem un plakātiem uz kuriem tostarp rakstīts "Vai sievietei nav saprāta?" un "Tev nebūs lemt manā vietā".

Sanākušie ieradušies ar rozā baloniem un plakātiem uz kuriem tostarp rakstīts "Vai sievietei nav saprāta?" un "Tev nebūs lemt manā vietā".

Saeima ceturtdien plānoja grozījumus izskatīt trešajā, galīgajā lasījumā. Grozījumu izskatīšana sākotnēji tika plānota 9.jūnijā, taču 8.jūnija vakarā tika pārcelts uz nākamo Saeimas sēdi 16.jūnijā.

Parlaments arī nolēma līdz 30.jūnijam pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu šī likumprojekta skatīšanai trešajam lasījumam.

Protesta akcijā pret šiem grozījumiem pie Saeimas ceturtdienas rītā bija pulcējušies aptuveni 60 cilvēki, novēroja aģentūra BNS. Protesta rīkotāji, "Feministu Foruma" aktīvisti iepriekš norādīja, ka demisionējušā veselības ministra Gunta Beleviča priekšlikums aizliegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas ir ne tikai neētisks, bet ir arī pretrunā ar nacionālajām, Eiropas Savienības un starptautiskajām tiesību normām.

Sanākušie ieradušies ar rozā baloniem un plakātiem uz kuriem tostarp rakstīts "Vai sievietei nav saprāta?" un "Tev nebūs lemt manā vietā". Tāpat piketa dalībnieki izdala bukletus deputātiem un izsauc dažādus saukļus. Akcijas dalībnieki arī runājas ar atsevišķiem deputātiem. Arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš devās uz Saeimas sēdi, piegāja uzzināt protestētāju viedokli par likuma grozījumiem. Vējonis protestētājiem pauda cerību, ka parlaments ņems vērā to viedokli.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļā, līdzīgā protestā pie Saeimas, arī pulcējās aptuveni 60 cilvēki.
 
Pie Saeimas protestē pret olšūnu ziedošanas ierobežojumiem
 
Protests pret olšūnu ziedošanas ierobežojumiem

BNS / Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS