Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Pasaulē

Karēlijā vētras laikā noslīkuši 13 bērni no Maskavas. FOTO (27)

 
19.jūnijs 2016  20:40

Karēlijā vētras laikā ezerā noslīkuši 13 bērni vecumā no 12 līdz 15 gadiem un viens pieaugušais, svētdien paziņojis Krievijas Izmeklēšanas komitejas preses pārstāvis Vladimirs Markins.

Laivas iekļuvušas vētrā, apgāzušās un nogrimušas.

Laivas iekļuvušas vētrā, apgāzušās un nogrimušas.

Nelaime notikusi Sjamezerā, kur sestdien no bērnu atpūtas nometnes trijās laivās bija devušies izbraukumā 47 bērni un četri instruktori. Laivas iekļuvušas vētrā, apgāzušās un nogrimušas. Visi bērni bijuši no Maskavas.

Sākotnēji tika ziņots, ka izglābti 36 cilvēki, bet vēlāk noskaidrojies, ka vēl viens cilvēks dzīvs atrasts krastā. Svētdienas pievakarē atrasti trīs pēdējie bojāgājušie, un meklēšanas operācija līdz ar to beigusies. Pieci bērni nogādāti slimnīcā.

Saistībā ar notikušo ierosināta krimināllieta "Par drošības noteikumiem neatbilstošu pakalpojumu sniegšanu, kas izraisījusi divu vai vairāku cilvēku nāvi". Viens instruktors aizturēts un tiek nopratināts.

Pēc Krievijas Federālās tūrisma aģentūras ziņām, tā nav bijusi organizēta tūristu grupa, bet bērni bāreņi un bērni no nelabvēlīgām ģimenēm, kas nometnē ieradušies ar Maskavas mērijas gādību. Glābšanas vestes viņiem bijušas, taču grupa nav reģistrējusies Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrijā un acīmredzot nav zinājusi par gaidāmo vētru, lai gan šāds brīdinājums izplatīts jau piektdien.

Uz Karēliju devies augsts Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrijas pārstāvis, kā arī ārsti un psihologi.

Karēlijas vadītājs Aleksandrs Hudilainens pirmdien izsludinājis republikā sēras.
 

Karēlijā vētras laikā noslīkuši 13 bērniBNS / Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS