Apmācies, neliels sniegs
Rīga
-2°
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Kultūra

"Simpsonu" producents un scenārists Rīgā uzstāsies ar publisko lekciju

 
21.jūnijs 2016  22:56

Nākamnedēļ Rīgā ieradīsies slavenā animācijas seriāla "Simpsoni" producents un scenārists Maiks Reiss, lai 27.jūnijā šeit uzstātos ar publisko lekciju, informēja Nacionālā kino centra vecākā referente nozares informācijas jautājumos Kristīne Matīsa.

Reiss darbojās jau "Simpsonu" seriāla aizsācēju komandā, viņš ir šī seriāla producents un viens no scenāristiem.

Reiss darbojās jau "Simpsonu" seriāla aizsācēju komandā, viņš ir šī seriāla producents un viens no scenāristiem.

Stundu garā lekcijā Reiss dalīsies pārdomās par dažādām ar kino saistītām tēmām, tostarp, protams, arī par animācijas seriāla "Simpsoni" fenomenu un iemesliem, kas šo sociāli aso, nereti provokatīvo un joprojām aktuālo seriālu ir padarījuši par īpašu parādību mūsdienu mediju un kino pieredzē.

"Simpsoni" jau tagad kļuvuši par ilgmūžīgāko televīzijas animācijas seriālu, kas tiek veidots jau 27.sezonu jeb kopš 1989.gada. Reiss darbojās jau seriāla aizsācēju komandā, viņš ir šī seriāla producents un viens no scenāristiem.

Izglītojies prestižajā Hārvardas universitātē, Reiss kinobiznesā darbojas kopš 20.gadsimta 80.gadiem. Viņš ir arī viens no globālā animācijas hita "Ledus laikmets 3" ("Ice Age 3") scenāristiem, daudzu filmu producents. Reiss veidojis arī animācijas seriālu "The Critic" ("Kritiķis"), kurā galvenais varonis ir kinokritiķis. Tāpat rakstījis scenāriju filmai "My Life in Ruins" ("Mana dzīve drupās") un ir īpaši specializējies komēdijas žanrā. Viņš ir sarakstījis 17 bērnu grāmatas, kā arī lugas - populāras komēdijas.

Rīgā Reiss ieradies, lai iepazītos ar Latvijas kino potenciālu un iespējām, ko ārzemju filmēšanas grupām var piedāvāt Latvija kā filmu uzņemšanas vieta.

Reisa lekcija Rīgā notiks plkst.14.30 jaunajā Kino mājā, Mēness ielā 4.

LETA / Foto: Vida Press


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS