Mazmākoņains
Rīga
Mazmākoņains
LV RU
Politika

Viņķele tomēr netiek izslēgta no "Vienotības"; viņa un Čigāne dabūjusi rājienu (10)

 
27.jūnijs 2016  14:39

Partijas "Vienotība" valde šodien vienojās, ka Saeimas deputāte Ilze Viņķele (V) netiks izslēgta no politiskā spēka.

Saeimas deputāte Ilze Viņķele saglabā biedra statusu "Vienotībā".

Saeimas deputāte Ilze Viņķele saglabā biedra statusu "Vienotībā".

Gan Viņķelei, gan Saeimas deputātei Lolitai Čigānei (V) izteikts brīdinājums par partijas statūtu pārkāpumu, aģentūrai LETA sacīja "Vienotības" priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Abām deputātēm izteiktais brīdinājums ietver arī norādījumu, ka nekoleģiāla rīcība turpmāk nav pieļaujama, norādīja Piebalgs. Valdes sēdē tika rosināta diskusija par amatu ieņemšanas ierobežojumiem, bet atbalstu šāds rosinājums neguva.

Partijas valde atbalstīja Piebalga ierosinājumu par brīdinājuma izteikšanu, kurš to uztver kā lielākas uzticības došanu viņam kā partijas priekšsēdētājam nosprausto mērķu sasniegšanai. Izvirzītie mērķi paredz "Vienotības" nostiprināšanos kā partijai un iekšējo ķīviņu izbeigšanos.

Gadījumā, ja nākotnē partijas iekšienē tiks ierosināta kāda jauna disciplinārlieta, tad valde to izskatīs divu nedēļu laikā, lai izskatīšana neievilktos, pavēstīja Piebalgs.

Iepriekš tika nolemts, ka jautājumu par Viņķeles izslēgšanu no partijas vērtēs jaunievēlētā politiskā spēka valde pēc 4.jūnijā notikušā kongresa.

Iepriekš "Vienotības" Ētikas komisija nolēma rosināt partijas valdi izslēgt no politiskā spēka deputāti Viņķeli. Ētikas komisijas pārstāvji savu lēmumu līdz šim bija izvairījušies komentēt. Komisijas lēmums bija rekomendējošs.

Savukārt, izvērtējot jautājumu par deputātes Čigānes iespējamo izslēgšanu no partijas, Ētikas komisija iepriekš plānoja rosināt izteikt viņai rājienu un liegt uz gadu ieņemt amatus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Viņķele un Čigāne pārstāv tā dēvēto "Vienotības" Saeimas frakcijas opozicionāru sešinieku, kas valdības veidošanas laikā uzstāja uz nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK dalību koalīcijā, kā arī neatbalstīja partijas līderes Solvitas Āboltiņas kandidatūru premjera amatam. Arī citos jautājumos "sešinieks" mēdza neatbalstīt partijas vadības lēmumus.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA






Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS