Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Sporta zvaigznes

Dopinga lietošanā pieķertā tenisa skaistule Šarapova iestājusies prestižajā Hārvarda Universitātē (1)

 
28.jūnijs 2016  17:02

Par dopinga lietošanu uz laiku diskvalificētā krievu tenisiste Marija Šarapova iestājusies Hārvarda Universitātē, kur apgūs uzņēmējdarbību.

Sportu piespiedu kārtā pametusī Marija Šarapova nolēmusi pievērsties akadēmisko prasmju uzkrāšanai.

Sportu piespiedu kārtā pametusī Marija Šarapova nolēmusi pievērsties akadēmisko prasmju uzkrāšanai.

Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) Šarapovai piesprieda divu gadu diskvalifikāciju par aizliegto vielu lietošanu. Sportiste paziņojusi par plāniem vērsties Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), cerot sodu samazināt vai pilnībā atcelt.

Taču brīvajā laikā Šarapova sākusi mācības prestižajā ASV augstskolā.

"Nezinu, kā tas gadījās, bet sveika, Hārvarda! Nevaru sagaidīt, kad sāksies programma," pirmdien sociālajos tīklos paziņoja Šarapova.

Krievu tenisiste jau izmēģinājusi spēkus biznesā. Viņai piederošo zīmolu vidū ir konfektes "Sugarpova".

Šarapovas diskvalifikācija stājusies spēkā ar šī gada 26.janvāri, kad tenisiste tika pieķerta aizliegtās vielas meldonija lietošanā, un noslēgsies 2018.gada 26.janvārī.

29 gadus vecā Šarapova sacīja, ka medikamentu lietojot desmit gadus un neesot zinājusi, ka tas kopš 1.janvāra ir iekļauts aizliegto vielu sarakstā.

Lai arī skandāla dēļ Šarapova zaudējusi daudzus sponsorus, vairāki citi, piemēram, sporta apģērbu un apavu ražotājs "Nike", nav lauzuši līgumus ar tenisisti.
 
Pēc dopinga skandāla tenisiste Marija Šarapova atpūšas Meksikā

Šarapova ir pieckārtēja "Grand Slam" turnīru uzvarētāja.

Krievijas tenisiste karjerā uzvarēja 35 WTA turnīros, tostarp 2004.gadā WTA sezonas noslēguma finālturnīrā, bet vēl 23 turnīru finālos zaudēja.

Šomēnes žurnāls "Forbes" paziņoja, ka pašreizējā WTA pasaules ranga līdere Serēna Viljamsa kļuvusi par šī brīža pelnošāko sportisti pasaulē, apsteidzot Šarapovu, kura pirmo vietu ieņēma 11 gadus pēc kārtas.

LETA/Foto: EPA/Scanpix/LETA / Vida Press


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS