Mākoņains
Rīga
-4°
Mākoņains
LV RU
Sabiedrībā

Britu premjers Kamerons Mārim Kučinskim sola nepieļaut viesstrādnieku diskrimināciju (19)

 
29.jūnijs 2016  16:48

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons Latvijas Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) solījis nepieļaut viesstrādnieku diskrimināciju savā valstī, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Lielbritānijas premjers Kučinskim solījis nepieļaut viesstrādnieku diskrimināciju.

Lielbritānijas premjers Kučinskim solījis nepieļaut viesstrādnieku diskrimināciju.

Briselē notiekošajā Eiropadomes sanāksmē Kučinskis uzsvēris, ka Latvijas valdība darīs visu iespējamo, lai aizstāvētu savas nacionālās, Latvijas valstspiederīgo Lielbritānijā un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu kopējās intereses. Viņš klātesošajiem norādījis, ka Lielbritānijā dzīvo liels skaits Latvijas valstspiederīgo un valstij ir svarīgs šo cilvēku turpmākais liktenis.

Premjers saņēmis Kamerona apliecinājumu, ka viņš iestāsies par Latvijas, kā arī Polijas un Rumānijas pilsoņu drošību, kā arī netiks pieļauta šo cilvēku diskriminācija.

Savukārt Kučinskis no savas puses arī atgādinājis, ka Latvija arī turpmāk atbalstīs ES integrācijas procesā sasniegto, bet galvenais uzsvars tālākajās diskusijās tiks likts uz pasākumiem un idejām, kas atjauno sabiedrības atbalstu un pilsoņu uzticēšanos ES, veicina ES drošību, kā arī sociālekonomisko attīstību un globālo konkurētspēju.

Saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no ES tiek pieļauta iespēja īstenot kādu no pašreizējiem sešiem modeļiem, kādi pastāv starp ES un valstīm, kas neatrodas šajā valstu savienībā. ES valstu līderi arī pieļauj, ka pārrunu rezultātā tiks izveidots pavisam jauns modelis starp ES un Lielbritāniju.

Kā ziņots, Lielbritānijas izstāšanos no ES atbalstījuši 51,9% referenduma dalībnieku, liecina paziņotie galīgie rezultāti. Savukārt 48,1% balsotāju iestājušies par valsts palikšanu blokā, informēja šīs valsts vēlēšanu komisija.

Par izstāšanos nobalsojuši 17,4 miljoni referenduma dalībnieku, bet par palikšanu ES - 16,1 miljons. Līdz ar to izstāšanās piekritēju balsu pārsvars ir nepilns 1,3 miljoni.

LETA/Foto: AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS