Apmācies, neliels sniegs
Rīga
-1°
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Sabiedrībā

Vēsturiskā Uzvaras laukuma atjaunošanu gribēja 12 000 cilvēku; Saeimas komisija to noraida (59)

 
29.jūnijs 2016  20:45

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien noraidīja kolektīvo iesniegumu "Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošana".

Saeimas komisija noraida iesniegumu par vēsturiskā Uzvaras laukuma atjaunošanu.

Saeimas komisija noraida iesniegumu par vēsturiskā Uzvaras laukuma atjaunošanu.

Par ieceri atjaunot Uzvaras laukumu tā sākotnēji iecerētajā veidolā portālā "Manabalss.lv" iepriekš parakstījās vairāk nekā 12 000 cilvēku.

Tomēr komisija noraidīja kolektīvo iesniegumu, pamatojoties uz Ārlietu ministrijas un Rīgas domes viedokļiem. Ārlietu ministrijā norāda, ka starp Latviju un Krieviju ir noslēgts līgums par pieminekļu saglabāšanu. Savukārt Rīgas dome norāda, ka teritorijā, kur bija plānots izbūvēt Uzvaras laukumu, jau ir apbūvēta, tostarp šeit uzbūvēta Nacionālā bibliotēka.

Deputāti gan nolēma, ka aicinās Rīgas domi un Kultūras ministriju izvērtēt iespēju esošajā uzvaras laukumā izvietot informatīvus materiālus par kara periodu.

Minētā iniciatīva portālā "Manabalss.lv" tika publicēta 2012.gada aprīļa nogalē, neilgi pēc referenduma par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai.

Iniciatīvas autori - Roberts Krastiņš, Emīls Gailis un Māris Ruks - uzsvēra, ka teritorija Pārdaugavā vēsturiski ir Latvijas valsts uzvaras laukums, kurā notika "pēdējie vislielākie Vispārējie latviešu Dziesmusvētki", nevis PSRS armijas uzvaras laukums, tāpēc vēlas atjaunot Latvijas brīvvalsts laikā iedzīvotāju brīvprātīgas ziedošanas rezultātā izstrādāto un aizsākto Uzvaras laukuma projektu.

LETA/Foto: Rinalds Ekmanis/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS