Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
112

Kalnmeiers: "Noziedzības līmenis Latvijā krietni samazinājies" (3)

 
30.jūnijs 2016  09:47

Jaunākie dati par noziedzīgajiem nodarījumiem Latvijā liecina, ka noziedzības līmenis Latvijā samazinājies par 2,75%, kas pēc ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera domām, ir diezgan liels kritums.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Kalnmeiers šorīt intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" atzina, ka samazinājums jūtams visās noziegumu grupās, lai gan arvien ir izteikts kadru trūkums tiesībsargājošajās institūcijās ar izmeklētājiem un citiem speciālistiem.

Tomēr uz jautājumu vai darba situācija ir uzlabojusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), Kalnmeiers atbildēja, ka pēdējā laikā tā ir manāmi uzlabojusies, jo izmeklēšanas darbs norit, par ko liecina pēdējās procesuālās darbības Rīgas domes institūcijās un citās iestādēs.

Jau ziņots, ka šogad prokuratūras gada sanāksmē Kalnmeiers īpašu uzmanību pievērsa kadru jautājumam un atzina, ka valstij ir jādomā par atbilstoša atalgojuma palielināšanu izmeklētājiem un šo iestāžu kapacitātes celšanu, jo pretējā gadījumā valstij kā zemniekam būs grūti sagaidīt atbilstošu izslaukumu no govs - tiesībsargājošās iestādes.

Viņš norādīja, ka Valsts policijas un Finanšu policijas pārvaldes (FPP) darbiniekiem ir "nenormālas darba slodzes". Piemēram, viena FPP izmeklētājam ir jāšķetina daudzas sarežģītas finanšu shēmas, lai atrastu un nostiprinātu pierādījumus, tāpēc ir grūti sagaidīt augsta līmeņa izmeklēšanas kvalitāti.

"Visā šajā situācijā jārunā nevis par konkrētu iestādi, bet valsts situāciju kopumā. Kā zemniekam - kā baros govi, tāds būs izslaukums. Skarbi izskan, bet zemnieks var bļaut, kā grib, ja nav izslaukuma," uzsvēra Kalnmeiers.

Viņš arī nenoliedza, ka izmeklēšanas iestādēm nepieciešami labāki kadri, taču par to ir grūti runāt, ja Policijas akadēmija jau vairākus gadus ir likvidēta. Apsveicams ir fakts, ka šobrīd tiesībsargājošo institūciju augstākās izglītības jautājums pacelts Saeimas komisijā, taču, atjaunojot specializētu augstskolu, strauja izglītības kvalitātes lēciena nebūs, jo tam būs nepieciešami vismaz pieci gadi.

LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS