Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Kultūra

Ar fantastisku koncertu Jūrmalā priecē Elīna Garanča. Viesos: Pauls, Naumova, Vējoņi... FOTO (34)

 
30.jūnijs 2016  14:48

Vakar Dzintaru koncertzālē kopīgā koncertā pirmo reizi Latvijā uzstājās latviešu operdziedātāja Elīna Garanča un krievu operdziedātājs Dmitrijs Hvorostovskis. Koncerta apmeklētāju vidū bija prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, Maestro Raimonds Pauls, Marija Naumova un daudzi citi sabiedrībā zināmi ļaudis.

Elīna Garanča uz Dzintaru koncertzāles mirdzēja un viņas vokāls bija brīnišķīgs.

Elīna Garanča uz Dzintaru koncertzāles mirdzēja un viņas vokāls bija brīnišķīgs.

Latviešu operdziedātāja mecosoprāns Garanča un krievu operdziedātājs baritons Hvorostovskis uzstājās Kauņas Simfoniskā orķestra pavadībā, kuru diriģēja Konstantīns Orbeljans.

Pēdējos gados Garanču dzimtajā Latvijā koncertos var dzirdēt reti. Pēdējais viņas koncerts Latvijā notika 2015.gada decembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves, un tas bija veltīts dziedātājas mātes – slavenās vokālās pedagoģes Anitas Garančas – piemiņai.

Elīna 1999. gadā kļuva par Helsinkos notikušā Mirjamas Helinas vārdā nosauktā starptautiskā jauno vokālistu konkursa laureāti, bet 2001.gadā - par starptautiskā BBC konkursa "Cardiff Singer" finālisti. Pirms divpadsmit gadiem viņa festivālā Zalcburgā, Austrijā, iekaroja klausītāju sirdis ar savu Annio partiju Volfganga Amadeja Mocarta operā "Tita žēlastība", pēc kā dziedātāja guva panākumus, bet līdz ar tiem arī daudz uzaicinājumu no pasaules ievērojamākajiem opernamiem.

Viens no pirmajiem Elīnu ar dievīgo koncertu apsveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni.

Viens no pirmajiem Elīnu ar dievīgo koncertu apsveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni.


2010.gadā ASV klasiskās mūzikas žurnāls "Musical America" Garanču nosauca par "Gada vokālisti". Viņa ieguvusi "MIDEM Classical Award" balvu "Gada dziedātāja" un tajā pašā gadā arī "Echo Klassik" balvu "Gada labākā dziedātāja starp sievietēm".
Hvorostovskis savukārt ir viens no izcilākajiem pasaules operas baritoniem. Viņa radošais ceļš aizsākās Krasnojarskas Valsts operas un baleta teātrī. 1989.gadā Hvorostovska vārds kļuva pazīstams visā pasaulē - viņš uzvarēja BBC "Cardiff Singer" konkursā Kārdifā, izcīnot galveno un vienīgo balvu, kā arī titulu "Labākā balss".
 
Elīnas Garančas un Dmitrija Hvorostovska koncerts Jūrmalā
 
Elīnas Garančas un Dmitrija Hvorostovska koncerts Jūrmalā apmeklētāji

Kasjauns.lv / Foto: Ivans Varšavskis, Eduards Paņičevs


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS