Apmācies
Rīga
-2°
Apmācies
LV RU
Bērni

Uzturvielas, kas veicinās grūtniecības iestāšanos (svarīgi ABIEM vecākiem, ne tikai sievietei) (5)

 
07.jūlijs 2016  14:45

Ikdienas steigā cilvēki bieži vien aizmirst, cik svarīgi ir ēst svaigu un kvalitatīvu pārtiku, un atbilstošs uzturs var veicināt (vai tieši otrādi - bremzēt) grūtniecības iestāšanos. Kas jāēd, ja vēlaties kļūt par vecākiem?

Ja gribi paaugstināt savas grūtniecības iestāšanās izredzes, regulāri ēd avokado un spinātus!

Ja gribi paaugstināt savas grūtniecības iestāšanās izredzes, regulāri ēd avokado un spinātus!

Viena no svarīgākajām uzturvielām – folijskābe
Folijskābei jeb B9 vitamīnam ir pārliecinoši liela nozīme neauglības ārstēšanas laikā. „Folijskābi saturošu produktu – avokado, brokoļu, spinātu, sparģeļu, citrusaugļu, pilngraudu produktu iekļaušana ikdienas uzturā paaugstina grūtniecības iestāšanās izredzes, kā arī novērš embrija attīstības traucējumus. Folijskābe tiek iesaistīta gan olšūnu, gan spermatozoīdu ģenētiskā materiāla veidošanā,” – apgalvo uztura speciāliste Baiba Grīnberga.

Bez cinka sarūk spermatozoīdu daudzums
„Cinka deficīts var izraisīt izmaiņas un defektus hromosomās, novedot pie nespējas ieņemt bērniņu, kā arī palielināta spontāno abortu risku,” – stāsta Grīnberga, papildinot, ka cinks „pievelk un notur” reproduktīvos hormonus. Šo vērtīgo mikroelementu uztura speciāliste iesaka meklēt jūras veltēs – īpaši austerēs, tāpat arī spinātos, riekstos, sēnes un kvalitatīvā kakao pulverī.

Omega – 3 no treknām zivīm gan viņam, gan viņai
Omega-3 taukskābes dēvē par neaizstājamām taukskābēm, kas nozīmē – tās ir absolūti nepieciešamas gan vasarā, gan ziemā, gan sievietei, gan vīrietim. „Organisms šīs taukskābes pats nesintezē, līdz ar to - deficīts ir klāt, ja vismaz trīs reizes nedēļā uzturā netiek iekļautas auksto ūdeņu treknās zivis,” – komentē uztura speciāliste.

Selēns, lai neļautu agresīvai videi bojāt šūnas
Visbeidzot, uztura speciāliste izceļ selēna nepieciešamību, ko lielos daudzumos var atrast Brazīlijas riekstos. Ja uzturā tiek iekļauti selēnu saturoši produkti, ir iespēja veicināt grūtniecības iestāšanos, turklāt, optimāls selēna daudzums uzturā samazina spontāno abortu risku.

Informācija: klīnika EGV
Regīna Zommere/Foto: Shutterstock


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS