Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Prezidents: "Holokausts ir ebreju un arī visas Latvijas traģēdija" (150)

 
04.jūlijs 2016  13:33

Holokausts ir ebreju un visas Latvijas kopīgā traģēdija, un mums ir jāapzinās tā laika notikumi un varoņi, lai tas vairs nekad neatkārtotos, tā ebreju genocīda upuru piemiņas dienas pasākumā Rīgā norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis: "Holokausts ir ebreju, bet arī visas Latvijas kopēja traģēdija. Holokausta neprāts tika ienests no ārpuses. Diemžēl Holokausts nenotika arī bez vietējiem līdzskrējējiem. Mums ir jābūt modriem."

Vējonis: "Holokausts ir ebreju, bet arī visas Latvijas kopēja traģēdija. Holokausta neprāts tika ienests no ārpuses. Diemžēl Holokausts nenotika arī bez vietējiem līdzskrējējiem. Mums ir jābūt modriem."

Prezidents savā uzrunā nosodīja pirms vairākām desmitgadēm veiktos noziegumus, norādot, ka cilvēki tika nogalināti tikai tādēļ, ka bija ebreji.

"Holokausts ir ebreju, bet arī visas Latvijas kopēja traģēdija. Holokausta neprāts tika ienests no ārpuses. Diemžēl Holokausts nenotika arī bez vietējiem līdzskrējējiem. Mums ir jābūt modriem," aicināja prezidents.

Politiķis klātesošajiem cilvēkiem, valsts augstākajām amatpersonām un diplomātiskā korpusa pārstāvjiem norādīja, ka pasaule joprojām piedzīvo agresijas aktus un svešu zemju sagrābšanu. "Mums ir jāapzina tā laika notikumi un varoņi. Liecības nedrīkst izzust, tās jānodod tālāk," uzsvēra valsts galva.

Savukārt Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) sacīja, ka holokausts ir cilvēces un visas pasaules traģēdija, kurā tika iznīcināti neskaitāmi cilvēki, tostarp ebreji, kas dzīvoja līdzās. Viņa atgādināja, ka šiem noziegumiem nav attaisnojuma un noilguma. Mūrniece arī aicināja atcerēties tos, kuri pretojās tā laika noziedzīgajai varai un nesalūza.

"Cilvēku mīlestība vienmēr gūst virsroku. Holokausts atgādina, kur noved mērķtiecīga neiecietība. Mums jāiestājas pret naida un vardarbības kurināšanu," sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Sagaidāms, ka Vējonis no plkst.13 līdz plkst.13.45 apmeklēs muzeju "Ebreji Latvijā" Skolas ielā 6, Rīgā, savukārt no plkst.14.30 līdz plkst.15.30 Valsts prezidentam paredzēts Žaņa Lipkes memoriāla apmeklējums Mazā Balasta dambī 8.

Jau vēstīts, ka šodien Latvijā tiek atzīmēta Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena.

Šajā dienā tiek pieminēti tie vairāk nekā 70 000 Latvijas ebreju, kas tika iznīcināti 1941.-1945.gadā nacistu okupētajā Latvijā. Vēl ap 20 000 ebreju tolaik uz Latviju tika deportēti no Vācijas, Austrijas, Čehoslovākijas, Ungārijas un citām Eiropas valstīm. Arī pret viņiem tika vērsts holokausts.

Latvijā ir vairāk nekā 200 ebreju masu kapi, lielākie no tiem ir Rumbulā un Biķerniekos Rīgā, Šķēdes kāpās Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē.

Daži ebreju tautas genocīda upuru piemiņas pasākumi notika jau vakar, bet lielākā daļa pasākumu notiks šodien, gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās.
 
Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas brīdis
 
Valsts prezidents apmeklē Žaņa Lipkes memoriālu
 
Rīgas Geto un Latvijas Holokausta muzejs

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA, Ieva Lūka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS