Apmācies, stiprs lietus, lietus gāze
Rīga
Apmācies, stiprs lietus, lietus gāze
LV RU
Runā Rīga

Daugavā ielaidīs ezera sīgu mazuļus (1)

 
05.jūlijs 2016  18:49

Piektdien, 8.jūlijā, plkst. 12.00 Daugavā (Zaķusalas krastmalā, zem Salu tilta) Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko kopā ar Mājokļu un vides departamenta speciālistiem ielaidīs 90 kg ezera sīgu mazuļu. Tā kā ezera sīgu mazuļi sver aptuveni 30 gramus, ielaižamo zivju skaits būs aptuveni 3000.

Daugavā ielaidīs ezera sīgu mazuļus

Zivju mazuļu iegādi un ielaišanu Rīgas domes Mājokļu un vides departaments (RD MVD) 1306,80 EUR apmērā finansē no līdzekļiem, kas iegūti, iekasējot maksu par rūpnieciskās zvejas tiesību izmantošanu iekšējos ūdeņos un jūras piekrastē. Zivju mazuļus piegādās no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” Zivju audzētavas „Tome”.

Ielaižamo zivju suga un daudzums tika saskaņots ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūtu „BIOR” Zivju resursu pētniecības departamentu, kura darbības mērķis ir zinātnisko pamatu veidošana Latvijas ūdeņos Baltijas jūrā, Rīgas jūras līcī un iekšējos ūdeņos esošo zivju ilgtspējīgai izmantošanai.

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus piedalīties sīgu mazuļu ielaišanas pasākumā. Žurnālistu ērtībai paredzēts transports no Rīgas domes, kas līdz plkst. 11.40 gaidīs pie Rātsnama, RTU pusē.

Sīgu izlaišanas vieta: Zaķusalas krastmalā, zem Salu tilta

Regīna Zommere/Publicitātes foto
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS