Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
112

Policija sākusi pārbaudi par Latvijas Radio izskanējušo aicinājumu "noslepkavot" Latvijas iedzīvotājus (76)

 
10.jūlijs 2016  12:17

Valsts policija (VP) sākusi resorisko pārbaudi pēc deputāta Edvīna Šnores (VL-TB/LNNK) iesnieguma par Latvijas Radio izskanējušo aicinājumu "noslepkavot" tos 12 000 Latvijas iedzīvotājus, kuri parakstījuši iniciatīvu par Uzvaras laukuma Rīgā atjaunošanu tā vēsturiskajā veidolā.

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi pēc deputāta Edvīna Šnores iesnieguma par Latvijas Radio izskanējušo aicinājumu "noslepkavot" 12 000 Latvijas iedzīvotājus.

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi pēc deputāta Edvīna Šnores iesnieguma par Latvijas Radio izskanējušo aicinājumu "noslepkavot" 12 000 Latvijas iedzīvotājus.

Pēc pārbaudes policija izlems, vai ir pamats sākt kriminālprocesu.

Deputāts vērsies pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, lūdzot izvērtēt Latvijas Radio 4 izskanējušo aicinājumu "noslepkavot" tos 12 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri portālā "Manabalss.lv" parakstījuši iniciatīvu par Uzvaras laukuma Rīgā atjaunošanu tā vēsturiskajā veidolā.

Tā kā iniciatīvu parakstījušo personu vārdi un uzvārdi ir publiski pieejami internetā, šāds publiski pausts aicinājums uzskatāms par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt miesas bojājumus, uzskata Šnore.

Politiķis vērsies arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) ar lūgumu izvērtēt raidījuma vadītājas Janas Jermakovas rīcību, ne tikai nenorobežojoties, bet pat paužot pozitīvu attieksmi pret ēterā izskanējušo viedokli par 12 000 cilvēku iznīcināšanu.

Iniciatīvas autori cita starpā vēlas atjaunot Latvijas valstiskumam būtisko simbolisko jēgu un vietu - Uzvaras laukums galvaspilsētā tika nodēvēts un neatkarīgās Latvijas laikā iekārtots par godu Latvijas armijas nozīmīgajai uzvarai pār Bermonta karaspēku. "Pašreizējais Uzvaras laukums bieži rada nevajadzīgu konfrontāciju un kultivē pretvalstiskas aktivitātes," norāda priekšlikuma iniciatori.

Viņi aicina Saeimu veikt atbilstošas darbības Uzvaras laukuma patiesās būtības un vēsturiskā taisnīguma atjaunošanai, kā arī savākt sabiedrības ziedojumus vai saņemt valsts dotāciju, vai Krievijas kompensāciju "PSRS armijas memoriāla demontāžai".
 
Ušakovs un veterānu tuvinieki noliek ziedus Uzvaras parkā
 
Svinības pie Uzvaras pieminekļa

LETA/Foto: no izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva, Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS