Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Esi vesels

Vērtīgi zināt smēķētājiem: šie 5 produkti jums palīdzēs aizmirst cigaretes (7)

 
12.jūlijs 2016  06:02

Tiem, kuri mēģinājuši tikt vaļā no paraduma smēķēt, var droši apstiprināt – tas patiešām prasa milzīgu gribasspēku. Ne tikai tāpēc, ka nikotīns rada atkarību, bet arī tā iemesla dēļ, ka ir ļoti grūti atbrīvoties no paraduma laiku pa laikam piecelties no krēsla un iet uzpīpēt.

Izdzer glāzi piena vai jogurta, pirms dodies kārtējā pīppauzē, un tavas ilgas pēc cigaretes vairs nebūs tik kaismīgas.

Izdzer glāzi piena vai jogurta, pirms dodies kārtējā pīppauzē, un tavas ilgas pēc cigaretes vairs nebūs tik kaismīgas.

Taču – vai zināt, ka ir daži pārtikas produkti un dzērieni, kuri var palīdzēt jums cīņā ar vēlmi pēc nikotīna devas? Šos produktus apkopojusi vietne „The Daily Meal”.

Žeņšeņs
Pētījumos noskaidrots, ka žeņšeņs bloķē maģisko laimes un apmierinājuma hormonu dopamīnu, kas rodas smēķējot. Žeņšeņs patiešām samazina apmierinājuma sajūtu, kuru izjūt pīpmaņi.

Piens
Djūka universitātē veiktā pētījumā secināts – ja smēķētāji pirms kārtējās cigaretes baudīšanas izdzer glāzi piena, iemīļotā dūmu garša viņiem šķitīs pretīga, rūgta. Tātad – izdzeriet glāzi piena vai jogurta, pirms dodaties pīppauzē, un jūsu ilgas pēc cigaretes vairs nebūs tik kaismīgas. Vēl kāds ieteikums – var cigaretes pamērcēt pienā un izžāvēt. Efekts būšot tāds pats.

Dārzeņu uzkodas
Sagrieziet salmiņos svaigus burkānus, selerijas, gurķus, cukini – uzkodiet tos, pirms ejat smēķēt. Efekts līdzīgs kā pienam – cigaretes dūms vairs nešķitīs gards un patīkams.

Apelsīni, citroni, granātāboli
Šajos augļos ir C vitamīns, kura pietrūkst smēķētāju organismā. Ja šī vitamīna ir pietiekami, vēlmei uzsmēķēt ir vieglāk pretoties.

Sāļas uzkodas
Ir cilvēki, kuriem sāļas uzkodas palīdz novērst domas un cīnīties ar nikotīna atkarību.

Kasjauns.lv / Foto: Shutterstock


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS