°
LV RU
Pasaulē

Briti uztraucas, kas tagad notiks ar aizejošā premjera junkuriņu Leriju (8)

 
12.jūlijs 2016  14:57

Aizejošais premjers Deivids Kamerons, kurš amata laikā kopā ar ģimeni dzīvoja Daungingstrītā, pirms 5 gadiem no patversmes paņēma kaķi Leriju. Nu Kamerons rezidenci pamet, un daudziem radies jautājums - kas notiks ar Leriju? Lūk, atbilde.

Runā gan, ka nekādas īpaši sirsnīgās attiecības starp Kameronu un Leriju nebija. Varbūt tas arī ir iemesls, kāpēc kaķis paliks dzīvot pie amata sekotājas.

Runā gan, ka nekādas īpaši sirsnīgās attiecības starp Kameronu un Leriju nebija. Varbūt tas arī ir iemesls, kāpēc kaķis paliks dzīvot pie amata sekotājas.

Arī pēc Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona aiziešanas no amata rezidencē Dauningstrītā 10 par grauzēju izķeršanu gādās kaķis Lerijs, vēstīja laikraksts "Telegraph". Lielbritānijas premjera birojs apstiprināja, ka brūni baltajam kaķim nebūs jādodas prom no rezidences kopā ar Kameronu ģimeni, kad trešdien premjera amatu pārņems jaunā Konservatīvo partijas līdere Terēza Meja.

Kameronu ģimene tolaik četrus gadus veco peļu junkuru 2011.gadā pieņēma no Londonas Batersijas suņu un   kaķu  patversmes pēc tam, kad uz kāpnēm pie britu premjera rezidences tika manīta žurka. Lai gan sākotnēji kaķis nebija draudzīgs pret Dauningstrītas viesiem, pamazām viņš kļuva atvērtāks un pat atļāva sevi paglaudīt ASV prezidentam Barakam Obamam.

Tomēr saspīlējums starp Leriju un finanšu ministra Džordza Osborna kaķi Freju nav mazinājies un viņus pat reiz izšķīra policija. Britu premjera rezidencē neviens kaķis nebija dzīvojis kopš 2007. gada, kad tur apmetās finanšu ministra Elistera Dārlinga kaķene Sibilla, kas jau pēc sešiem mēnešiem atgriezās Edinburgā, jo nespēja iedzīvoties Londonas centrā.

Sibilla savukārt bija pirmais kaķis, kas mitis Dauningstrītā 10 kopš leģendārā Hamfrija - klaiņojoša kaķa, kas valdības vadītāja rezidencē apmetās, kad Lielbritānijas premjerministre bija Mārgareta Tečere, un vēl pārdzīvoja viņas pēcteci šajā amatā Džonu Meidžoru. Hamfriju 1997. gadā no Dauningstrītas rezidences padzina bijušais britu premjers Tonijs Blērs, un daudzi uzskata, ka pie runča izlikšanas vainojama Blēra sieva Šerija.

Britu premjera ģimenes jaunais runcis

Vienlaikus daudzviet pasaulē sajūsmu izpelnījusies Kamerona "dū dū dū... Pareizi!" dziesmiņa pēc tam, kad viņš paziņoja par Dauningstrītas pamešanu sakarā ar vēsturisko "Brexit" rezultātu. Kamerons pēc uzrunas nācijai un TV kamerām apgriezās, devās iekšā mājā un izklausījās pieņēmis pareizo lēmumu:
BNS/Foto: AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS