Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Zonde "Juno" no Jupitera orbītas pārraidījusi pirmo fotouzņēmumu (4)

 
13.jūlijs 2016  12:18

ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) zonde "Juno" no Jupitera orbītas pārraidījusi pirmo fotouzņēmumu, paziņojusi NASA.

Attēlā redzams Jupiters un trīs no tā četriem lielākajiem pavadoņiem: Eiropa, Ganimēds un Jo.

Attēlā redzams Jupiters un trīs no tā četriem lielākajiem pavadoņiem: Eiropa, Ganimēds un Jo.

Augstas izšķirtspējas fotokamera veiksmīgi izturējusi piecus gadu ilgo ceļojumu uz Jupiteru un ieiešanu tā orbītā. Kamera tika ieslēgta 10.jūlijā.

Krāsu uzņēmumā redzams Jupiters un trīs no tā četriem lielākajiem pavadoņiem: Eiropa, Ganimēds un Jo. NASA norādīja, ka pirmais uzņēmums esot zemas izšķirtspējas. Pēc pāris nedēļām "Juno" pārraidīs augstas izšķirtspējas fotouzņēmumus.

Misija izmaksājusi 1,1 miljardu dolāru un tās ietvaros zonde nolidojusi 2,8 miljardus kilometru. "Juno" ceļā devās 2011.gada 5.augustā.

"Juno" nākamos 20 mēnešus 37 reizes apriņķos Jupiteru, atrodoties aptuveni 5000 kilometru augstumā virs planētas virsmas un būs vistuvākais planētai pielidojušas kosmosa aparāts.

Galvenais "Juno" uzdevums ir noskaidrot, cik daudz uz Jupitera ir ūdens un vai planētas centrs ir ciets vai arī tā viscaur sastāv no gāzveida vielām.

Tiek uzskatīts, ka Jupiters ir pirmā izveidojusies Saules sistēmas planēta un, visticamāk, tas savācis daudzus elementus un gāzes, kas palika pēc Saules rašanās. Zinātnieki cer, ka misija sniegs ieskatu par Saules sistēmas veidošanos.

Nasa video redzams Jupiters un viņa pavadoņi - video:


LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS