Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Valsts vēlas pārņemt Skrundas militāro pilsētiņu NATO spēku vajadzībām. FOTO (98)

 
13.jūlijs 2016  22:31

Gaidot Latvijā ierodamies NATO spēkus, bijušajā Skrundas lokatora militārajā pilsētiņā iecerēts ierīkot militāro poligonu, tāpēc Aizsardzības ministrija piedāvā pašvaldībai to nodot valstij. Skrundas novada dome par to balsos tuvākajos mēnešos, bet vietējo domas dalās, trešdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".

Gaidot Latvijā ierodamies NATO spēkus, bijušajā Skrundas lokatora militārajā pilsētiņā iecerēts ierīkot militāro poligonu.

Gaidot Latvijā ierodamies NATO spēkus, bijušajā Skrundas lokatora militārajā pilsētiņā iecerēts ierīkot militāro poligonu.

Skrundā varētu notikt karavīru taktiskās mācības pilsētvidē, tur trenētos ieņemt ēkas, noturēt aizsardzību, neitralizēt ienaidnieku. Aizsardzības ministrs norāda, ka bijusī militārā pilsētiņa ir unikāls objekts.  

"Poligonos trenējās daudz un dažādi karavīri, mūsu sabiedrotie, un tas ir tā veiksme, ka šāda poligona izbūve vai no jauna veidošana būtu ļoti dārga. Šeit līdzekļi nav tik lieli nepieciešami un tiešām šādas infrastruktūras iespējamības atrast gandrīz nekur nevar," komentēja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).   

Skrundas novada domes izpilddirektors Guntis Putniņš, kurš kādreiz pats vadīja Skrundas radiolokācijas stacijas apsardzi, uzskata, ka Aizsardzības ministrijai (AM) ir daudz lielākas iespējas šo objektu uzturēt kārtībā. "Mūsu mērķis bija, pārņemot viņu, lai šajā vietā kaut kas būtu," norāda Putniņš.

Pašvaldība esot gatava atdod militāro pilsētiņu AM, jo apsaimniekot 45 hektāru lielu teritoriju nemaz neesot tik viegli. Pēdējo 15 gadu laikā Skrundas militāraaii pilsētiņai nomainījušies vairāki īpašnieki, mājas un ēkās tika izdemolētas un no tām pakāpeniski pazuda gan sarkanie paklāji, gan mēbeles, gan čuguna radiatori un citi metāliski priekšmeti. Pašvaldības valdījumā pilsētiņa nonāca pirms gada. Objektu ar nosaukumu "Mežaine" pēdējam īpašniekam atņēma par nekustamā īpašuma nodokļa parādiem. 
 
Skrundas pamestā armijas pilsētiņa šodien

Pašlaik šo vietu apmeklē tūristi, ik pa laikam filmē kino, kā arī pēdējos mēnešos aktīvi trenējās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kājinieki, speciālo uzdevumu vienība un zemessargi. Viņiem objektu pašvaldība iznomā bez maksas.  

AM tur plāno izveidot militāro poligonu, bet vietējo iedzīvotāju domas par to, ka Skrundā varētu rīkot NBS un sabiedroto mācības, dalās.    

"Tas būti labi. Būtu kaut kāda infrastruktūra, cilvēkiem būtu darbs, to graustu beidzot savāktu, būtu ļoti skaisti, attīstītos, kaut ko būvētu - es tikai par," saka Aivars.

"Es domāju, ka tas nav pareizi. Noteikti, ka nevajag. Jo mums tāpat ir labi, kā tagad ir. Un tomēr armiju atpakaļ - ne, noteikti, ka nē," vērtē Mārīte.

"Skrundā būs vairāk cilvēku, vairāk pirksies varbūt," norāda Valentīna.

Tuvākajos mēnešos Skrundas novada domē būs balsojums par lokatora pilsētiņas nodošanu valstij. Pilsētiņas tālāko likteni izlems 15 deputāti.

Skrundas kara pilsētiņa 2010. gadā - video:



Kasjauns.lv/Foto: Grauzti.lv






Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS