Apmācies
Rīga
-1°
Apmācies
LV RU
Sabiedrībā

Par Stradiņu korpusa otrās kārtas celtniecību sludinās jaunu iepirkumu (2)

 
14.jūlijs 2016  20:17

Par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa otrās kārtas celtniecību tomēr sludinās jaunu iepirkumu, bet projektu varētu pabeigt tikai līdz 2023.gadam, ceturtdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas Sešos", atsaucoties uz veselības ministri Andu Čakšu, kura trešdien no amata atbrīvoja par jaunā korpusa būvniecību atbildīgo Stradiņa slimnīcas valdes locekli Normundu Štālu.

Tagad būvniecības process krietni ievilksies.

Tagad būvniecības process krietni ievilksies.

Ministre norāda, ka Štāla aprēķinos slimnīcas korpusa būvniecības izmaksas bijušas pārāk dārgas. "Ja man vienīgais risinājums tiek piedāvāts, samazināt kvadrātmetru skaitu, nevis izmaksas uz kvadrātmetru, un nespēj definēt, kas tad skaidri būs un kādā kvalitātē mēs šo ēku būvējam, tad es neredzu, kā mēs šo jautājumu varam risināt, jo termiņi tiešām iet uz priekšu," teica ministre.

Lai saņemtu Eiropas Savienības fondu finansējumu projektam, būvniecība jāpabeidz līdz 2023.gadam. Čakša sacīja, ka plānots iekļauties šajā termiņā.
Finanšu ministrijā raidījumam norādīja, ka no Veselības ministrijas tiek gaidīti precīzi aprēķini par otrās kārtas izmaksām. Jaunā korpusa otrajā daļā  atradīsies Neatliekamās medicīnas centrs un operāciju zāle. Tikmēr korpusa pirmo daļu plānots pabeigt nākamgad.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS