Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Kas bija Nicas terorists Muhameds, uz kura sirdsapziņas ir 84 cilvēku dzīvība (69)

 
15.jūlijs 2016  20:24

Vīrietis, kurš ceturtdienas vakarā ar kravas automašīnu ietriecās pūlī Nicā, nogalinot 84 cilvēkus, bija "pilnīgi nezināms" izlūkdienestiem, piektdien paziņoja Parīzes prokurors Fransuā Molēns.

Nicas uzbrucējs bija pilnīgi nezināms izlūkdienestiem, apgalvo prokurors.

Nicas uzbrucējs bija pilnīgi nezināms izlūkdienestiem, apgalvo prokurors.

Uzbrucējs, Tunisijā dzimušais Nicas iedzīvotājs Muhameds Lauežs Bulels bija "pilnībā nezināms izlūkdienestiem (..) un nekad netika atzīmēts par radikalizēšanās pazīmēm", sacīja Molēns, piebilstot, ka viņš bija zināms vietējām tiesībsargājošām iestādēm par noziedzīgām darbībām.

Kā norādīja Molēns, notikušais terorakts precīzi atbilst džihādistu aicinājumiem rīkot uzbrukumus.

Piektdien izvaicāšanai aizturēta viņa bijusī sieva, paziņoja avoti policijā. Izmeklētāji cenšas noskaidrot aizdomās turamā motīvus, kā arī meklē iespējamos līdzzinātājus.

Avoti tiesībsargāšanas iestādēs stāsta, ka jau iepriekš viņš nonācis policijas uzmanības lokā par sīkiem likumpārkāpumiem.

Aizdomās turamā vīrieša kaimiņi četrstāvu dzīvojamajā mājā Nicā viņu raksturoja kā vientuļnieku, kurš reti sarunājies ar kaimiņiem un pat neatņēmis sveicienus.
 
Terorakts Francijas kūrortpilsētā Nicā

Viens no kaimiņiem ziņu aģentūrai AFP stāstīja, ka Bulels nav šķitis pārlieku reliģiozs, bieži valkājis šortus un reizēm darba zābakus.

Viņam piederējis autofurgons un velosipēds.

Tikai viens no AFP intervētajiem kaimiņiem - sieviete no pirmā stāva - sacīja, ka viņai bijušas bažas par Bulelu. Viņš bijis izskatīgs vīrietis, kurš ar skatienu vienmēr pievērsis uzmanību viņas divām meitām, stāstīja kaimiņiene.
 
Visā pasaulē cilvēki vienojas sērās ar Franciju

Policija un tiesu medicīnas eksperti jau pārmeklējuši Bulela dzīvokli. Notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai viņš darbojies viens vai kopā ar sabiedrotajiem, kas varētu būt aizbēguši, atklāja Iekšlietu ministrija.

Kā ziņots, terorists ceturtdienas vakarā ietrieca automašīnu pūlī, kas Nicas Angļu promenādē ("Promenade des Anglais") vēroja uguņošanu par godu Bastīlijas dienai, nogalinot vismaz 84 cilvēkus un vairāk nekā 200 ievainojot.
 
Rīts pēc terora akta Nicā

No teroraktā cietušajiem cilvēkiem aptuveni 50 atrodas kritiskā stāvoklī, piektdien pēc Nicas slimnīcas apmeklējuma paziņoja Francijas prezidents Fransuā Olands.

LETA, AFP/ Foto: AFP/Scanpix/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS