Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Pasaulē

Mašīnā Kijevā uzspridzināts populārais žurnālists Pāvels Šeremets. VIDEO (18+) (53)

 
20.jūlijs 2016  10:07

(Ziņa papildināta 12:20) Ukrainas galvaspilsētas Kijevas centrā trešdien notika automobiļa eksplozija, kurā gāja bojā žurnālists Pāvels Šeremets, ziņoja telekanāls “Doždj”, atsaucoties uz laikrakstu “Ukrainska pravda”.

Šeremets bijis labs paziņa nošautajam Kremļa opozicionāram Borisam Ņemcovam, liecina viņa feisbukā pieejamā informācija.

Šeremets bijis labs paziņa nošautajam Kremļa opozicionāram Borisam Ņemcovam, liecina viņa feisbukā pieejamā informācija.

Automašīna eksplodēja divu ielu stūrī. Tā piederēja “Ukrainska pravda” vadītājai Aļonai Pritulai, kuras mašīnā nebija.

Sprādziens notika no rīta pēc tam, kad Šeremets bija izbraucis no mājas un nobraucis dažus desmitus metru. Saskaņā ar izmeklēšanas datiem spridzeklis bija palikts zem automobiļa.

Šeremets (baltkrievu valodā Šaramets), kurš bija dzimis 1971.gada 28.novembrī Minskā, līdz 1992.gadam strādāja banku nozarē, bet pēc tam – Baltkrievijas televīzijā. Viņš arī vadīja Sabiedriskās Krievijas televīzijas (ORT) Baltkrievijas biroju, tās programmu “Laiks”, kā arī vadīja ORT īpašo informatīvo projektu nodaļu, līdz 2008.gadā aizgāja no šī telekanāla.

Vēlāk Šeremets strādāja Krievijas žurnālā “Ogoņok”, telekanālā REN TV un Krievijas Sabiedriskajā televīzijā. 2014.gadā viņš sāka sadarboties ar “Ukrainska pravda” un kļuva par šī izdevuma izpilddirektoru.
 

Mašīnā Kijevā uzspridzināts žurnālists Pāvels Šeremets


Šeremets nodibināja Baltkrievijas opozīcijas preses izdevumu “Belorusskij partizan”. 2010.gadā viņam tika atņemta Baltkrievijas pilsonība “sakarā ar Krievijas pilsonības iegūšanu”, un žurnālists novērtēja šo lēmumu kā varas iestāžu atriebību par viņa profesionālo darbību.

Šeremetu 1997.gadā aizturēja Baltkrievijas tiesībsargājošās iestādes, kad viņš filmēja reportāžu par situāciju uz Baltkrievijas-Lietuvas robežas. Žurnālists tika apsūdzēts robežas pārkāpšanā, nelikumīgā žurnālistiskā darbībā un sadarbībā ar ārvalstu specdienestiem, un viņam piesprieda brīvības atņemšanu uz diviem gadiem nosacīti.

Šeremeta pēdējie tvīti mikroblogošanas vietnē dienu un 10 stundas pirms nāves:BNS/Foto: Facebook / AFP/Scanpix/LETA / AP/Scanpix/LETA/ Reuters/Scanpix/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS