Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Krievija un "Islāma valsts" Zviedrijā izvērš savu propagandu (3)

 
27.jūlijs 2016  12:03

Krievija un teroristiskais grupējums "Islāma valsts" nepārtraukti Zviedrijā izvērš savas dezinformācijas kampaņas, liecina Zviedrijas varasiestāžu rīcībā esošā informācija.

MSB informēja, ka dezinformācijas kampaņas ietvaros darbojas gan tā sauktie interneta troļļi, gan it kā neatkarīgi eksperti, kurus patiesībā apmaksā ārvalstis.

MSB informēja, ka dezinformācijas kampaņas ietvaros darbojas gan tā sauktie interneta troļļi, gan it kā neatkarīgi eksperti, kurus patiesībā apmaksā ārvalstis.

Zviedrijā ikdienā tiek izplatīta nepatiesa informācija par NATO, imigrāciju un terorismu, paziņojis Zviedrijas Civilo ārkārtas situāciju aģentūras (MSB) vadītājs Mikaels Tofvesons.

Psiholoģiskās karadarbības gaitā notiek dažādas aktivitātes, kas tiek pielietotas, lai ietekmētu sabiedrisko domu un politisko lēmumu pieņemšanas procesu. Dažas no dezinformācijas aktivitātēm ir saistītas tieši ar Krieviju, bet liela to daļa koncentrējas uz imigrāciju un terorismu.

MSB informēja, ka dezinformācijas kampaņas ietvaros darbojas gan tā sauktie interneta troļļi, gan it kā neatkarīgi eksperti, kurus patiesībā apmaksā ārvalstis. Nepatiesas ziņas izplata arī Krievijas propagandas telekanāli RT un "Sputnik News".

MSB atklāja, ka ir pieņēmusi darbā sešus jaunus darbiniekus, kuri apkaro dezinformāciju. Aģentūras darbinieku skaits varētu augt arī turpmāk.

Savā ikgadējā ziņojumā Zviedrijas drošības policija ("Sapo") pērn norādīja, ka Krievijas propaganda cenšas "izplatīt prokrieviskus vēstījumus, lai vairotu [pilsoņu] nemieru un radītu šķelšanos sabiedrībā".

LETA / Foto: Shuttestock


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS