Apmācies, neliels sniegs
Rīga
-1°
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Pasaulē

Par uzbrukuma plānošanu Vācijā aizturēts Minhenes šāvēja videospēļu kompanjons (2)

 
28.jūlijs 2016  19:17

Aizdomās par uzbrukuma plānošanu skolā Vācijas Bādenes-Virtembergas zemē aizturēts 15 gadus vecs pusaudzis, kurš iepriekš kontaktējies ar Minhenes šāvēju, trešdienas vakarā paziņojusi Vācijas policija.

Pusaudzis nogādāts jauniešu psihiatriskajā slimnīcā un policija konfiscējusi pierādījumus.

Pusaudzis nogādāts jauniešu psihiatriskajā slimnīcā un policija konfiscējusi pierādījumus.

Tiek uzskatīts, ka aizturētais videospēļu forumā internetā kontaktējies ar 18 gadus veco Vācijas un Irānas dubultpilsoni Dāvidu Ali Somboli, kurš pagājušajā piektdienā Minhenē nošāva deviņus cilvēkus un pēc tam nošāvās pats.

Policijai par 15 gadus vecā pusaudža plāniem sarīkot uzbrukumu skolā paziņojusi kāda privātpersona, kas veikusi neatkarīgu izmeklēšanu par Somboli un publiskojusi fotogrāfijas un zīmējumus, kas liecina par pusaudža nodomu.

Pēc tam, ka policijas izmeklēšanā šīs aizdomas apstiprinājās, pusaudzis otrdien tika aizturēts, un policija pārmeklēja viņa vecāku māju.

Policija vēlāk paziņoja, ka atradusi "plašus pierādījumus, tostarp lielu daudzumu maza kalibra patronu, vairākus nažus un dunčus, skolas evakuācijas plānus un lielu daudzumu ķimikāliju, materiālus un instrukcijas sprāgstvielu izgatavošanai".

Nopratināšanā pusaudzis atzinis, ka vienubrīd plānojis uzbrukt skolai personisku problēmu dēļ, bet pēc tam pārdomājis.

Pusaudzis nogādāts jauniešu psihiatriskajā slimnīcā un policija konfiscējusi pierādījumus, tostarp elektroniskās ierīces.
Iepirkšanās centrā Minhenē notikusi apšaude

LETA/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS