Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Pasaulē

Traģēdija Taivānā: tūristu autobusā sadeg 26 cilvēki (1)

 
29.jūlijs 2016  20:03

Taivānā otrdien aizdegās tūristu autobuss, kurā bija viesi no kontinentālās Ķīnas, un ugunsgrēkā gājuši bojā 26 cilvēki, ziņoja Taivānas mediji.

Avārija notika uz automaģistrāles Taivānas galvenās starptautiskās lidostas tuvumā.

Avārija notika uz automaģistrāles Taivānas galvenās starptautiskās lidostas tuvumā.

Autobuss aizdegās uz 2. nacionālās automaģistrāles Taojuaņas apriņķī uz dienvidiem no Taivānas galvaspilsētas Taipejas, vēstīja Taivānas oficiālā ziņu aģentūra “Central News Agency” un citi mediji.

Taivānas laikraksta “China Times” ziņu vietnē teikts, ka autobusā bijuši tūristi no Ķīnas Ļaoninas provinces, bet amatpersonas nav to apstiprinājušas. Laikraksts arī ziņoja, ka no degošā autobusa neviens nav izglābies.

“Central News Agency” ziņoja, ka autobuss ietriecies ceļmalas barjerā un aizdedzies, tomēr šo notikumu precīza secība vēl nav skaidra.

Šoferis bijis alkohola reibumā
Tūristu autobusa šoferis bija pie stūres alkohola reibumā, paziņoja izmeklētāji.

Policijas tiesu mediķi Taojuaņas apriņķī uz dienvidiem no Taibei sacīja, ka veikuši šofera asins, urīna un kuņģa satura analīzes, kurās visās tika reģistrēta alkohola koncentrācija virs pieļaujamās robežas.

“Kopš tika noskaidrota šofera atrašanās vieta pirms viņa nāves, [ir konstatēts, ka viņš bija] lietojis alkoholu un bija braucis dzērumā,” reportieriem sacīja Taojuaņas galvenais izmeklētājs Vans Jiveņs.

Izmeklētāji iepriekš bija paziņojuši, ka ir atraduši benzīna pēdas šofera kabīnē un bagāžas nodalījumā, tātad ir iespējams, ka autobusā tikusi uzglabāta degviela. Autobusa drošības izeja bija aizslēgta, iesprostojot cilvēkus autobusā.

Izmeklētāji vēl nav pateikuši cēloni, kāpēc 19.jūlijā no autobusa sāka izplūst dūmi un tas ietriecās ceļa aizsargbarjerā.

23 Ķīnas tūristi un ķīniešu gids bija viesi no Ļaoninas provinces Ķīnas ziemeļaustrumos, un avārijas dienas pēcpusdienā viņiem bija paredzēts lidot uz mājām. Abi pārējie upuri bija taivānieši – šoferis un cits gids.

Avārija notika uz automaģistrāles Taivānas galvenās starptautiskās lidostas tuvumā.

BNS / Foto: EPA/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS