Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Bizness

Lauksaimnieki negrib VID vadītājas amatā redzēt Ingu Koļegovu (44)

 
01.augusts 2016  08:44

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidāte Inga Koļegova nav guvusi lauksaimnieku atbalstu un nevieš uzticību, šorīt LTV raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes loceklis Guntis Vilnītis.

Vislielākā neizpratne ir par Koļegovas reputāciju, komentē Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes loceklis Guntis Vilnītis.

Vislielākā neizpratne ir par Koļegovas reputāciju, komentē Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes loceklis Guntis Vilnītis.

"Lauksaimniekiem ir liela neizpratne par Koļegovas darbību Valsts vides dienesta (VVD) vadītājas amatā, tāpat ir neizpratne par viņas darbību Valmierā. Vislielākā neizpratne ir par Koļegovas reputāciju - pērn vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Koļegovai piemēroja disciplinārsodu par pārkāpumiem, nav skaidrs, cik caurskatāmi VVD dala emisijas kvotas. Tas rada bažas," sacīja Vilnītis.

Viņš piebilda, ka nepārliecina arī Koļegovas skaidrojumi par dividendēm viņai piederošajā izņēmumā SIA "Pallogs".

"VID ir jābūt spējīgam komunicēt ar uzņēmējiem, diemžēl, Koļegova neradīja šādu iespaidu," sacīja Vilnītis.

LOSP valdes loceklis norādīja, ka lauksaimnieki vēlas vēlreiz izrunāt visus šos jautājumus ar Ministru prezidentu un finanšu ministri un lūgt vērtēt Koļegovas kandidatūras piemērotību.

Kā ziņots, Koļegova, kura piekritusi kandidēt uz VID ģenerāldirektora amatu, jūtas pārliecināta par uzņēmēju atbalstu viņas apstiprināšanai VID vadītāja amatā, pagājušajā nedēļā pēc tikšanās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāvjiem žurnālistiem atzina Koļegova.

Viņa uzsvēra, ka viņas un LDDK, kā arī LBAS redzējums sakrīt vairākos jautājumos, kas pārrunāti tikšanās laikā. Uzņēmēju pārstāvji bijuši tieši, saruna bijusi konstruktīva un ir bijusi saprašanās.

Kā vēstīts, iepriekš izsludinātais konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu beidzās bez rezultāta, taču ārpus konkursa šim amatam tika uzrunāta pašreizējā Valsts vides dienesta vadītāja Koļegova.

Valdība šonedēļ vēl nelems par VID vadītāja apstiprināšanu.

Koalīcijas partneri - "Vienotība", nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - vēl nesteidz paust atbalstu šai kandidatūrai un pēc oficiālas izvirzīšanas, kas gaidāma nākamnedēļ, plāno tikties ar Koļegovu.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS