Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Pasaulē

Junkeram esot maza melna grāmatiņa ar to cilvēku vārdiem, kas viņu nodevuši (23)

 
02.augusts 2016  08:16

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers intervijā beļģu laikrakstam "Le Soir" atzinis, ka viņam ir "mazā melnā grāmatiņa" ar to cilvēku vārdiem, kas viņu nodevuši, pirmdien ziņoja britu laikraksts "The Guardian".

Eiropas Komisijas prezidents nodevējus cītīgi pieraksta jau 30 gadus.

Eiropas Komisijas prezidents nodevējus cītīgi pieraksta jau 30 gadus.

"Man ir maza melna grāmatiņa (..), kur pēdējos 30 gadus pierakstu, kad kāds mani nodod," atzina bijušais Luksemburgas premjerministrs.

Junkers sacīja, ka grāmatiņa nav pierakstīta pilna, jo cilvēki viņu reti kad nodod.

"Es neesmu atriebīgs, bet man ir laba atmiņa," viņš piebilda.

"Brexit" kontekstā varētu domāt, ka melnajā grāmatiņā minēts arī demisionējušais Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP) līderis Naidžels Farāžs, bet Junkers intervijā "Le Soir" apgalvoja, ka ciena UKIP līderi un uzskata viņu par ļoti erudītu.

Vienlaikus Junkers taisnojās, ka nav apskāvis Farāžu, kad viņi pēdējo reizi tikušies Eiropas Parlamentā Strasbūrā.

"Es iečukstēju viņam ausī ko tādu, kas nebija kompliments. Fotogrāfijas radīja iespaidu, ka es viņu apskauju," piebilda Junkers.

Pēc Lielbritānijas referenduma, kurā briti nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), izskanējuši aicinājumi Junkeram atkāpties, kurus viņš kategoriski noraidījis.

Junker norādīja, ka "Brexit" ir viņu apbēdinājis, jo tagad viņa turpmākos divus vai trīs gadus būs drīzāk jākoncentrējas uz Eiropas graušanu, nevis nostiprināšanu.

LETA/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS