Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Pasaulē

Attīra neoficiālo Parīzes teroraktu "templi". FOTO

 
05.augusts 2016  06:01

Republikas laukumā Francijas galvaspilsētā Parīzē uzsākti tīrīšanas darbi, lai sakoptu pieminekli, kas kļuvis par neoficiālu piemiņas vietu teroraktu upuriem.

Uzbrukums vārda brīvībai jeb apzīmētais piemineklis pēc uzbrukuma satīras žurnālam "Charlie Hebdo".

Uzbrukums vārda brīvībai jeb apzīmētais piemineklis pēc uzbrukuma satīras žurnālam "Charlie Hebdo".

Pēc uzbrukuma laikrakstam "Charlie Hebdo" un ebreju veikalam, cilvēki sapulcējās pie šī pieminekļa, izrādot solidaritāti upuriem. Piemineklis toreiz kļuva par memoriālu, kas veltīts uzbrukumu upuriem.

Pēc nākamajiem teoraktiem cilvēki turpināja pulcēties pie pieminekļa Republikas laukumā, novietojot tur ziedus, svecītes, poēmas, atvadu tekstus un citus priekšmetus, kas veltīti aizgājušo piemiņai. Daži cilvēki savus vēstījumus atstāja uz pieminekļa podesta. Šos uzrakstus šobrīd nolemts notīrīt.

10.Parīzes apgabala mērs Bruno Žuljārs paskaidroja, ka ir pienācis laiks atbrīvoties no uzrakstiem un savest pieminekli kārtībā.
"Charlie Hebdo" un ebreju veikala upuru piemiņai novietotais lācītis.

"Charlie Hebdo" un ebreju veikala upuru piemiņai novietotais lācītis."Tas ir skaists piemineklis un šobrīd tas ir knapi redzams, nemaz nerunājot par to, ka tas ir bojāts," sacīja 10.apgabala galva.

Tikmēr pilsētas arhivāri atlasījuši vairākus objektus, dokumentus un fotogrāfijas, kuras plānots saglabāt Parīzes arhīvos. Tāpat daži priekšmeti ar laiku varētu tikt ziedoti muzejiem.
Attīra "teroraktu pieminekli" Republikas laukumā Parīze

Kasjauns.lv/Foto: AFP/AP/Scanpix/LETA
 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS