Apmācies, migla
Rīga
Apmācies, migla
LV RU
112

Likumsargi palīdzējuši 7 gadus vecai meitenītei, kura bija apmaldījusies

 
05.augusts 2016  13:54

Kārtības sargi ceturtdien palīdzējuši kādai septiņus gadus vecai meitenītei, kas, braucot ar velosipēdu, nomaldījusies no vecākiem, informē Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Policija aicina vecākus rūpīgi izvērtēt šādas audzināšanas metodes un izskaidrot, kā pareizi jārīkojas situācijās, ja nepieciešama tūlītēja policijas vai citu operatīvo dienestu palīdzība.

Policija aicina vecākus rūpīgi izvērtēt šādas audzināšanas metodes un izskaidrot, kā pareizi jārīkojas situācijās, ja nepieciešama tūlītēja policijas vai citu operatīvo dienestu palīdzība.

Ceturtdien, 4.augustā, patrulēšanas laikā Bieriņos pie pašvaldības policijas darbiniekiem pienāca septiņus gadus veca meitene, kura pastāstīja, ka pastaigājusies ar vecākiem, taču apmaldījusies. Meitene bija nobijusies un raudāja. Kārtības sargi bērnu nomierināja un noskaidroja meitenes deklarēto dzīvesvietu.

Pa to laiku pie policijas darbiniekiem piesteidzās vīrietis, kurš paskaidroja, ka ir meitenītes tēvs. Vīrietis pastāstīja, ka meita ar riteni braukusi pa priekšu un pēkšņi nozudusi no redzesloka. Vecāki nodomājuši, ka viņa nogriezusies uz blakus celiņu, lai ātrāk nokļūtu mājās, taču, ierodoties tur meitu nav sastapuši, tādēļ tēvs devies viņu meklēt.

Ar vecākiem veiktas preventīva rakstura pārrunas. Vīrietis solījās meitu rūpīgāk pieskatīt.

Jau vēstīts, ka jūlijā vērienīgās meklēšanas operācijās tika atrasti divi mazi bērni, kuri bija pazuduši. Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija pēc abiem gadījumiem norādījusi, ka vecāku atbildība ir neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam vienu bez uzraudzības un pašvaldībai ir jāizvērtē ģimenes, kuras nozaudē savas atvases.

RPP norāda, ka policisti savā darbā ir saskārušies ar situācijām, kurās vecāki viņu klātbūtnē savus bērnus audzināšanas nolūkā biedē, piedēvējot policistu bubulim, lai panāktu sev vēlamo rezultātu. Pēc policistu domām, šis īslaicīgais risinājumus var negatīvi atspēlēties situācijās, kurās bērns ir nomaldījies vai cietis, proti, vecāku iedzītās bailes var būt tik lielas, ka bērns šādās situācijās var nepieiet pie policijas darbinieka. Tāpēc policija aicina vecākus rūpīgi izvērtēt šādas audzināšanas metodes un izskaidrot, kā pareizi jārīkojas situācijās, ja nepieciešama tūlītēja policijas vai citu operatīvo dienestu palīdzība.

BNS / Foto: Rīgas pašvaldības policija


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS