Apmācies, neliels sniegs
Rīga
-1°
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Sabiedrībā

Vāc parakstus par pilnīgu aizliegumu smēķēt publiskās vietās (50)

 
09.augusts 2016  23:10

Sabiedrisko iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par pilnīgu aizliegumu smēķēt publiskās vietās, liecina portālā pieejamā informācija.

Iniciatīvas ieviešana nostiprinātu nesmēķētāja tiesības uz tīru gaisu, kā arī tiesībsargājošajām institūcijām būtu pienākums sodīt jebkuru smēķētāju publiskā vietā.

Iniciatīvas ieviešana nostiprinātu nesmēķētāja tiesības uz tīru gaisu, kā arī tiesībsargājošajām institūcijām būtu pienākums sodīt jebkuru smēķētāju publiskā vietā.

Nedēļas laikā iniciatīvu parakstījuši jau vairāk kā 200 cilvēku. Viņi vēlas, lai smēķēšana tiktu aizliegta līdzīgi kā tas ir ar alkohola lietošanu publiskās vietās.

Iniciatīvas autors, Matīss Ribkinskis norāda, ka esošie smēķēšanas ierobežojumi un to kontrole nestrādā pilnvērtīgi.

"Faktiski likums nenodrošina nesmēķētāja tiesības uz tīru gaisu no cigarešu dūmiem, kā arī bērni un jaunieši tiek pakļauti tiešai "reklāmai", redzot smēķēšanu publiskās vietās un uztverot to kā normu. Šī brīža likumā ir minētas konkrētas iestādes un vietas, kur ir aizliegts smēķēt, bet par pārējām publiskajām vietām, piemēram, ielām, likumā viss kontrolējošais mehānisms ir uzvelts pašam nesmēķētājam, kur viņš var lūgt smēķētāju nesmēķēt viņa tuvumā," pauž iniciatīvas autors.

Pēc iniciatīvas autora teiktā, praksē, pieminot likumu, nesmēķētājs ne tikai saņem apvainojumus un vienaldzīgu vai noraidošu attieksmi, bet arīdzan pakļauj sevi un savus līdzgājējus agresīvām smēķētāja darbībām un konflikta situācijām.

Ribkinskis aicina likumiski noteikt ierobežojumu smēķēt pilnīgi visās publiskās vietās, izņemot vietas, kuras tam ir paredzētas, līdzīgi kā tas ir ar alkoholisko dzērienu lietošanu. Tāpat viņš aicina palielināt soda apmēru par smēķēšanu publiskās vietās.

Iniciatīvas ieviešana nostiprinātu nesmēķētāja tiesības uz tīru gaisu, kā arī tiesībsargājošajām institūcijām būtu pienākums sodīt jebkuru smēķētāju publiskā vietā. Tāpat tiktu kultivēts veselīgāks dzīvesveids, norādot, ka smēķēšana netiek uzskatīta par normu sabiedrībā.


BNS / Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS