Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Skaistums

Kā efektīvāk vasarā kopt paduses? Kosmētiķe: ja stipri svīsti, apmatojumu vajag likvidēt (6)

 
11.augusts 2016  11:09

Vasarā padušu apmatojuma likvidēšana pieder pie elementārās higiēnas. Vari to nedarīt, ja paduses citu skatieniem neatsedz, tad ir pietiekami ar higiēnu, lai to svīšana netraucē ne tev, ne apkārtējiem. Konsultē kosmētiķe Ineta Krjučkova.

Koptas paduses sen vairs nav tikai sieviešu privilēģija - par savu higiēnu rūpējas arī stiprā dzimuma pārstāvji.

Koptas paduses sen vairs nav tikai sieviešu privilēģija - par savu higiēnu rūpējas arī stiprā dzimuma pārstāvji.

Tikko izdalījušies sviedri neož, nelāgo aromātu rada baktērijas, kas mitinās uz ādas, un tām ļoti patīk vairoties pie apmatojuma saknītēm siltumā un mitrumā un baroties ar sviedriem. Jo ilgāk sviedri atrodas uz ādas, jo vairāk pastiprinās netīkamais aromāts, un, jo vairāk apmatojuma padusēs, jo baktērijām labāki apstākļi. Tāpēc, ja stipri svīsti, vasarā ieteicams apmatojumu padusēs likvidēt, mazgāt tās vairākas reizes dienā un lietot dezodorantu.  

Apmatojuma likvidēšanas iespējas ir vairākas, izvēle ir gaumes jautājums. Visātrāk (bet visneveselīgāk) tās var izskūt ar skuvekli. Visvienkāršāk tās ir novaksēt jebkurā salonā, to var darīt arī mājās ar speciālajām vaska strēmelēm, bet, pašiem to darot, būs sāpīgāk. Der arī epilācijas krēmi. Ilgtermiņa risinājums ir lāzerepilācija, kas iznīcina mata sīpoliņu.

Izvēlies dabiskas šķiedras un brīvu apģērbu - tā tu svīdīsi mazāk.

Izvēlies dabiskas šķiedras un brīvu apģērbu - tā tu svīdīsi mazāk.


Atsvaidzini! Antiperspirantu drīkst lietot reizi diennaktī, ideāli – no rītiem, dezodorantu – vairākas reizes dienā. Tos lieto tikai uz tīras, labi nosusinātas ādas.  

Izvairies no sintētikas! Izvēlies dabiskas šķiedras un brīvu apģērbu; sintētisks un cieši piegulošs tērps rada siltumnīcas efektu, tāpēc var iekaist sviedru un tauku dziedzeri, veidoties pinnes un augoņi.

Pret svīšanu labi noder norūdīšanās procedūras: peldēšana, kontrastduša, aplaistīšanās ar aukstu ūdeni.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS