Mazmākoņains
Rīga
Mazmākoņains
LV RU
Esi vesels

5 lieliski ieteikumi veselai mugurai un labai pašsajūtai

 
15.augusts 2016  09:47

Nav noslēpums, ka ilgstoša sēdēšana pie datora ietekmē kopējo veselības stāvokli. Ja esi sēdoša darba darītājs, tad noteikti nepieciešama neliela izkustēšanās darba laikā. Gudro Sievu skolas fizioterapeite Ilva Lukstiņa ir sagatavojusi vienkāršus un ikdienišķus padomus veselai mugurai un labai pašsajūtai ik dienas.

Ievies savā ikdienā šīs pavisam vienkāršās lietas, un tava dzīve uzlabosies.

Ievies savā ikdienā šīs pavisam vienkāršās lietas, un tava dzīve uzlabosies.

Ūdens ir ļoti svarīgs
Izvēlies vidēja izmēra krūzi vai glāzi un ikreiz, kad nepieciešams to uzpildīt ar negāzētu ūdeni, izvēlies tālāko vietu birojā, kur to var izdarīt. Tādā veidā izdzersi nepieciešamos 2 litrus ūdens darba dienas laikā, kā arī ieviesīs kustības ikdienā.

Ergonomika
Lai mazinātu spriedzi mugurai, elkoņos un ceļos jābūt 90 grādiem. Respektīvi, kājas nav sakrustotas un elkoņi ir atbalstīti pret galda virsmu. Tikai jāseko līdzi, lai pleci nav uzrauti uz augšu. Krēslā iesēdies līdz mugura pilnībā atspiežas pret atzveltni. Datoram un papīriem jāatrodas tādā pozīcijā, lai ķermenis būtu taisnā pozīcijā.

Mazās kustības
Atrodi laiku nelielām kustībām. Sēžot izkustini pēdas, kā arī iztaisno celī katru kāju. Tāpat izapļo plecus, tā ķermenis jutīsies možāks un samazināsies stīvums.

Gurnu izšūpošana
Pirms dodies pusdienās, izšūpini gurnus – uz sāniem un pa apli. Šāda vienkārša lieta samazinās sāpes jostas daļā un mazinās stīvuma radītās sāpes.
 
Asinsrites uzlabošana
Rīvējot ķermeni, radīsi siltumu locītavu vai muskuļu rajonā (plaukstās, augšdelmā, augšstilbā), kā arī uzlabosi asinsriti šajās ķermeņa daļās un pamodināsi sirds un asinsvadu sistēmu. Rīvēšanās procesam nav nepieciešama atribūtika, dari to ar plaukstām.

Mammamuntetiem.lv / Foto: Shutterstock


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS