Apmācies, migla
Rīga
Apmācies, migla
LV RU
Rio 2016

Vienīgās "tīrās" krievu vieglatlētes analīzēs atrasti divu cilvēku DNS (38)

 
15.augusts 2016  00:55

Nupat no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm atstādinātās Krievijas tāllēcējas Darjas Kļišinas nodotajās analīzēs konstatēti divu cilvēku DNS un, visticamākais, ar tām notikušas manipulācijas, svētdien norādījis Vācijas televīzijas kanāls ARD žurnālists Hanss Joahims Zepelts.

Floridā dzīvojošā Darja Kļišina, visticamāk, ir vainojama neatļautās manipulācijās ar dopinga pārbaudēm.

Floridā dzīvojošā Darja Kļišina, visticamāk, ir vainojama neatļautās manipulācijās ar dopinga pārbaudēm.

Sākotnēji Kļišina bija vienīgā no Krievijas vieglatlētiem, kam ļauts piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, taču neilgi pirms sacensību sākuma arī viņa tika atstādināta, jo Starptautiskā vieglatlētikas federācija (IAAF) saņēmusi jaunu informāciju par sportistes saistību ar dopingu.

Nu Zepelts, kurš ir skandalozās dokumentālās filmas par lielo dopinga izplatību Krievijas sportā autors, savā tvitera kontā atklājis, ka Kļišinas urīna analīzēs konstatētu divu cilvēku DNS klātbūtne un, visticamākais, notikusi manipulācija.

Kļišinas vārds it kā esot minēts Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas, kuru vadīja Kanādas tiesību zinātnieks Ričards Maklarens, ziņojumā.

Sākotnēji 25 gadus vecajai Kļišinai piedalīties olimpiskajās spēlēs bija ļauts, jo divkārtējā Eiropas čempione telpās jau vairākus gadus dzīvo Floridā, un IAAF iepriekš norādīja, ka šī sportiste izpildījusi antidopinga nosacījumus, tāpēc var startēt Olimpiādē.

Jūlijā tika publicēts Maklarena vadītās komisijas ziņojums, kurā norādīts, ka Krievijas valsts iestādes izstrādājušas un organizējušas sistēmu, ar kuras palīdzību tika slēptas krievu sportistu pozitīvās dopinga analīzes 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs un 2013.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja pēc tam nolēma ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tiesa, tas notika ar dažādām atrunām. Kā lēma SOK, katrai federācijai bija iespēja individuāli izvēlēties, vai ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro Olimpiādē.

Par medaļām Riodežaneiro līdz 21.augustam cīnīsies vairāk nekā 10 500 sportisti, kuri sadalīs 306 godalgu komplektus 28 sporta veidos.

LETA/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS