Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Runā Rīga

Ušakovs neapmierināts ar ielu remontiem; atlaiž Satiksmes departamenta direktoru (84)

 
16.augusts 2016  10:53

[Papildināta plkst.11:07] Šodien pēc sanāksmes par Rīgas ielu remontdarbu gaitu no amata atstādināts Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs, sociālajā tīklā "Twitter.com" vēsta Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs kritis Rīgas mēra Nila Ušakova nežēlastībā.

Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs kritis Rīgas mēra Nila Ušakova nežēlastībā.

Kā raksta Ušakovs, lēmums par viņa tālāko atbrīvošanu no amata tiks pieņemts tuvākajā laikā. Pēc būvsezonas beigām tāpat tiks lemts par citu departamenta darbinieku panākumiem un neveiksmēm. Par departamenta direktora pienākumu izpildītāju nozīmēts Emīls Jakrins.

"Savukārt ar būvniekiem norit nepārtraukts un gaužām sarežģīts darbs gan, ja runājam par termiņiem, gan par darbu kvalitāti. Jautājumu ir daudz, tostarp arī departamenta darba kvalitātes dēļ, taču tie šobrīd tiek risināti. Nevienā no ielām būtiskas atkāpes no plānotajiem remontdarbu beigu termiņiem nav gaidāmas. Lielākā darbu daļa tiks pabeigta līdz 1.septembrim. To posmu sarakstu, kurus plānots pabeigt līdz septembra vidum, publicēsim rīt - pēc kārtējās sanāksmes ar būvniekiem. Taču absolūtajā vairākumā gadījumu runa būs par ietvēm, nevis braucamo daļu," teikts paziņojumā.

Remontdarbi Brīvības ielā

Šāds lēmums gan ir pretējs salīdzinot ar vēl 6.jūlijā lemto, kad Rīgas domes ārkārtas sēdes laikā tika noraidīts opozīcijas rosinātais lēmumprojekts par Reinbaha atbrīvošanu no amata saistībā ar korupcijas skandālu viņa pārvaldītajā departamentā.

Vērienīgie remontdarbi Brīvības ielā Rīgā

Opozīcijas partijas bija rosinājušas sasaukt ārkārtas sēdi, lai lemtu par Reinbaha atbrīvošanu no amata saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veikto kratīšanu jūnijā, kas tika veikta apšaubāmā Salu tilta rekonstrukcijas iepirkuma gadījumā.

Aizdomās turētā statuss šajā lietā piemērots departamenta Būvdarbu vadības nodaļas vadītājam Uģim Brožem.

Ceļa remontdarbi Krišjāņa Barona ielā
Ielas seguma atjaunošana Krišjāņa Barona ielā

Jūnija sākumā TV3 raidījums "Nekā personīga" vēstīja, ka KNAB citā lietā Reinbahu tur aizdomās par 100 000 eiro kukuļa pieņemšanu.

Pirms četriem gadiem "Rīgas satiksme" (RS) konkursā izvēlējās ar tās darbinieku Aleksandru Brandavu saistīto uzņēmumu "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) paaugstināta servisa mikroautobusu ieviešanai. Konkurenti tolaik norādīja, ka Brandava firma piedāvāja nepamatoti zemu tarifu. No solījumiem ne visi tika izpildīti, bet jau drīz Rīgas dome pasažieriem paaugstināja tarifu trīs reizes.

KNAB atklājis, ka pirms tam rīkotais sabiedriskā pakalpojuma konkurss mikroautobusiem bijis koruptīvs. 2013.gadā KNAB aizturēja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoru Vitāliju Reinbahu, jo bija aizdomas, ka Reinbahs caur starpnieku pieņēmis maksājumus par to, lai uzrakstītu labvēlīgus nosacījumus mikroautobusu konkursam. Reinbaham aizliedza pildīt direktora pienākumus un izbraukt no valsts. Tagad ierobežojumi ir atcelti, bet Reinbaham joprojām ir aizdomās turētās personas statuss.

Kasjauns.lv / Foto: Evija Trifanova/Ieva Čīka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS