Apmācies, migla
Rīga
Apmācies, migla
LV RU
Zaļās dzīves ABC

Mazsalacā aicina iepazīt dabas daudzveidību

 
19.augusts 2016  10:34

Mazsalacā, Valtenberģu muižas parkā, 20. augustā pie pašas Salacas upes ikviens varēs iepazīt dabas daudzveidības vērienu no pēcpusdienas līdz pat tumsai.

Smilšakmens atsegumi Salacas krastos.

Smilšakmens atsegumi Salacas krastos.

Biedrības Jauniešu vētra rīkotais pasākums Piliens dabas sāksies pulksten 16, galvenais uzsvars ir ūdens un smilšakmens atsegumu iepazīšana, kā arī Salacas apkārtnes daba.
Kopā ar ģeologu būs iespēja izzināt smilšakmens rašanās vēsturi, uzzināt, vai pie mums kādreiz ir bijis tik silts kā tropos un augušas palmas.
Varēs piedalīties spāru pārvēršanās cikla darbnīcā, veidot kuģīšus no ezermeldriem, noskaidrot visu par bitēm smilšakmens atsegumos, radošajās darbnīcās apgleznot akmeņus, iemēģināt spēkus alpīnisma trasītē, skanēs muzikāli priekšnesumi.
Varēs iestiprināties ar skautu maizītēm, ceptām virs ugunskura, un upesmētru tēju. Vakara daļā no 20 muižas parkā dziesminieks Mikus Frišfelds dāvās ģitārspēles koncertu.
No 21 gaidāma sikspārņu izpēte, kukaiņu spīdēšana, ūdens glezniecības šovs un ēnu teātris ar pavisam svaigu izrādi Kaija vārdā Dž. Livingstons. Kukaiņu pētnieki lūkos, kādi naktstauriņi dzīvo parkā pie upes.
Dalība ir bez maksas, pasākumu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds un Mazsalacas novada pašvaldība. Detalizēta programma pieejama mājaslapās mazsalaca.lv un ej.uz/jauniesuvetra.

"Kas Jauns Avīze" / Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva
 


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS