Mazmākoņains
Rīga
Mazmākoņains
LV RU
Sabiedrībā

11.novembra krastmalā cilvēki apbrīno tanku un izmēģina roku šaušanā. FOTO (80)

 
20.augusts 2016  15:57

Tūkstošiem cilvēku šodien ieradušies apmeklēt tautas un armijas svētkus - Zemessardzes 25.gadadienai veltītos pasākumus Rīgā, 11.novembra krastmalā. Lielāko interesi izraisījis ASV tanks un iespēja šaut ar mācību munīciju, novēroja aģentūra LETA.

Lielāko interesi izraisījis ASV tanks un iespēja slēgtā teltī iemēģināt šaušanu ar mācību munīciju.

Lielāko interesi izraisījis ASV tanks un iespēja slēgtā teltī iemēģināt šaušanu ar mācību munīciju.

Krastmalā ir iespēja aplūkot Latvijas bruņoto spēku ekipējumu, tehniku un ieročus, kā arī ASV bruņoto spēku tanku "Abrams" un kaujas mašīnu "Bradley". Apmeklētāji var apskatīt arī divus Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas modeļus - izlūkošanas kaujas mašīnu "Scimitar" un kaujas elementu piegādei paredzēto bruņutransportieri "Spartan".

Lielāko interesi izraisījis ASV tanks un iespēja slēgtā teltī iemēģināt šaušanu ar mācību munīciju. Cilvēki, pārsvarā ģimenes ar bērniem un tūristi labprāt izmanto iespēju nofotografēties uz ASV tanka.

Savu tehniku demonstrē arī citas NBS struktūrvienības, piemēram, Krasta apsardze, Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienība. Klātesošajiem ir iespējams apskatīt ne tikai NBS rīcībā esošos mūsdienu ieročus, bet arī kara laika šaujamos.
 
Nacionālo bruņoto spēku paraugdemonstrējumi un svētku koncerts

Klātesošos priecē koncerts, kurā uzstājas dažādi mākslinieki. No plkst.18 svētku apmeklētājus priecēs koncerta dalībnieku koporķestra sagatavotais muzikālais pārsteigums. 11.novembra krastmalā plānota arī plaša defilē programma, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Štāba bataljona Godasardzes rota un Jaunsardze.

Jau ziņots, ka šodien tiek atzīmēta Zemessardzes 25.gadadiena un tam par godu Rīgā notiek dažādi pasākumi.

Šī gada 23.augustā Zemessardze svin 25.dibināšanas gadadienu. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991.gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir kļuvusi par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.
 
Zemessardzes 25. gadadienai veltīta militārā parāde

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS