Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Ukraina vērsīsies tiesā pret Krieviju, jo tā Krimā pārkāpj ANO Jūras tiesību konvenciju (2)

 
22.augusts 2016  14:19

Kijeva ir gatava tuvākajā laikā vērsties starptautiskajās tiesās, apsūdzot Krieviju par ANO Jūras tiesību konvencijas saistību pārkāpšanu Krimā, paziņojis Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins.

Krievijas jūras spēku svinības Sevastopolē.

Krievijas jūras spēku svinības Sevastopolē.

Apspriedē ar Ukrainas vēstniekiem viņš pavēstīja, ka tuvākajā laikā valsts starptautiskajās tiesās iesniegs lietu pret Krieviju par ANO Jūras tiesību konvencijas pārkāpšanu.

Ukrainas Ārlietu ministrija jau jūnijā paziņoja, ka Kijeva gatava vērsties starptautiskajās tiesās saistībā ar Krievijas īstenoto Jūras tiesību konvencijas pārkāpšanu.

"Šis lēmums iesniegts, lai aizstāvētu Krievijas Federācijas pārkāptās 1982.gada ANO Jūras lietu konvencijas garantētās Ukrainas tiesības un intereses Krimai blakus esošajā teritoriālajā jūrā, Melnās un Azovas jūras un Kerčas šauruma akvatorijā, tostarp tiesības uz kontinentālā šelfa dabas resursiem," norādīts Ukrainas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

11.augustā Kļimkins pavēstīja, ka Kijeva pabeigusi gatavoties arbitrāžas tiesvedībai pret Krieviju par suverēnām tiesībām uz Krimu apskalojošajiem ūdeņiem.
 
2016. gada vasaras sezona Krimas pussalā
 
Krimā atklāj Krievijas karavīra pieminekli
 
Tā Krievijā svin Krimas aneksijas gadadienu

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS