Mākoņains
Rīga
-1°
Mākoņains
LV RU
Kultūra

Ziedoņa muzejs aicina uz brīvdabas kino – filmu "Modris"

 
23.augusts 2016  14:43

Ziedoņa muzejs aicina uz brīvdabas kino vakaru uz filmu „Modris”, kas notiks piektdien, 26. augustā plkst. 20:00 Murjāņos, Imanta Ziedoņa vasaras mājas „Dzirnakmeņi” pagalmā. Pirms kopīgas filmas skatīšanās plkst. 20:30 būs iespēja tikties ar režisoru Juri Kursieti, kurš pastāstīs par filmas tapšanas aizkulisēm un atbildēs uz viesu jautājumiem.

Aina no filmas "Modris".

Aina no filmas "Modris".

Turpinot rūpēties par Imantam Ziedonim tuvām idejām un vērtībām, Ziedoņa muzejs šogad piedāvā jaunākās latviešu spēlfilmas un dokumentālās filmas, jo dzejniekam vienmēr bijusi tuva jaunrade un tās veicināšana, sadarbība ar jauniem un talantīgiem cilvēkiem.

Filmas "Modris" varonis, pusaudzis Modris, kura dzīvē liktenīgi samezglojumi seko cits citam un puisi noved līdz noziedznieka statusam. Liktenīgais grūdiens, kas ierosina šo sniega bumbas efektu – konflikts ar māti, kura nodod savu dēlu policijā. Pāraudzināšanas mēģinājums pāraug drāmā, jo jaunietis nespēj iekļauties tiesas noteiktajos soda izciešanas noteikumos.
 
Filmas režisors Juris Kursietis beidzis kinorežijas maģistrantūru Lielbritānijā. Kā režisors Juris uzņēmis vairākas īsfilmas – "Rīt Būs", "The Bicycle Story", kā arī veidojis reklāmas Latvijas uzņēmumiem.  Kā otrais režisors Juris strādājis pie divām latviešu spēlfilmām – "Amatieris" (2008, Rež. Jānis Nords), "Nāve Tev" (2011, Rež. Juris Poškus). Jura Kursieša pirmā pilnmetrāžas spēlfilma "Modris" tapusi ievērota ne vien Latvijā, bet arī vairākos starptautiskos kinofestivālos. Tbilisi Starptautiskajā filmu festivālā Gruzijā saņēmusi Sudraba Prometeja balvu par labāko režisora darbu.

Brīvdabas kino seansi Ziedoņa muzejā tiek organizēti sadarbībā ar Latvijas kinematogrāfistu savienības projektu "Kino visiem un visur Latvijā", ko atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Nacionālais kino centrs. Murjāņu brīvdabas kino vakaru norisi atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO.

Kino seansi notiek arī lietus gadījumā, tad filmas tiek rādītas Murjāņu klētī. Ieejas maksa pieaugušajiem 5 Eiro. Pensionāriem, studentiem un jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem atlaide.

Kino vakaru programmma
26. augustā plkst. 20:00 filma „MODRIS” (mākslas filma, rež. Juris Kursietis, 98min, 2014),
Vakara viesis: režisors Juris Kursietis
9. septembrī plkst. 20:00 filma „ĪVĀNS” (dokumentālā filma, rež. Andrejs Verhoustinskis, 80min, 2015),
Vakara viesis: režisors Andrejs Verhoustinskis

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS