Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Pērn medicīnas tūristi Latvijā izdevuši piecus miljonus eiro (3)

 
24.augusts 2016  10:58

Pagājušajā gadā par 18% pieaugusi medicīnas pakalpojumu sniegšana ārzemniekiem, kuru izdevumi medicīniskajā tūrismā sasnieguši piecus miljonus eiro.

Siguldas slimnīca piedāvā kuņģa samazināšanas operāciju, kas ir ļoti pieprasīta Skandināvijas valstīs.

Siguldas slimnīca piedāvā kuņģa samazināšanas operāciju, kas ir ļoti pieprasīta Skandināvijas valstīs.

Kā viena no perspektīvākajām jomām iezīmējas onkoloģijas ārstēšanas metode viroterapija, informēja Latvijas Medicīnas eksporta asociācijas prezidents Olafs Slūtiņš.

"Pērn ar veselību saistītie ārvalstu tūristu izdevumi Latvijā sasnieguši aptuveni piecus miljonus eiro. Medicīnas tūristu skaitu neietekmē kopējais tūristu skaita kritums - 2015.gadā Latvijā fiksēts 31% kritums iekšējā tūrismā, bet medicīnas pakalpojumu sniegšana citu valstu pilsoņiem pieaugusi, kas pierāda šīs nozares potenciālu," norādīja Slūtiņš.

Latvijā ārzemnieki visvairāk izvēlas saņemt diagnostikas un zobārstniecības pakalpojumus, kur salīdzinājumā ar citām valstīm ir pieejamas cenas un laba kvalitāte. Latvijas trumpis attiecībā pret lielvalstīm ir cenas attiecība pret kvalitāti. Arī specializēšanās kāda konkrēta pakalpojuma sniegšanā ir labs veids, kā konkurēt ar lielajām valstīm.

"Piemēram, Siguldas slimnīca piedāvā kuņģa samazināšanas operāciju, kas ir ļoti pieprasīta Skandināvijas valstīs. Arī viroterapija onkoloģisko slimību ārstēšanā ieņem svarīgu vietu Latvijas medicīnas tūrisma attīstības veicināšanā, turklāt atzinība par paveikto saņemta arī starptautiskā līmenī," sacīja Slūtiņš.

Viņš atzina, ka pēdējos gados notikusi strauja privātās medicīnas attīstība - atvērtas vairāk nekā desmit klīnikas, bet investīcijas nozarē mērāmas desmitos miljonu eiro. Liela uzmanība pievērsta ne tikai labākajām tehnoloģijām, bet arī apkalpošanas kultūrai, attieksmei pret pacientiem un infrastruktūrai, kas sekmējis arī lielāku medicīnas pakalpojumu piedāvāšanu ārzemniekiem.


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS