Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Pasaulē

"Mēs dzirdam tikai viņu kaķus..." stihijā cietušie dalās sirdi plosošos stāstos. FOTO (12)

 
24.augusts 2016  18:39

"Mana māsa un viņas vīrs ir zem gruvešiem, mēs gaidām pēc palīdzības, bet glābēji šeit nevar piekļūt. Mēs dzirdam tikai viņu kaķus..." pēc postošās stihijas Itālijā medijiem stāstīja kādas cietušās ģimenes loceklis. Tikmēr jaunākās ziņas liecina, ka miruši jau 120 cilvēki.

Pastāv bažas, ka cietušo skaits vēl pieaugs.

Pastāv bažas, ka cietušo skaits vēl pieaugs.

"Mums izdevās dabūt ārā māsas bērnus, viņi ir slimnīcā," pastāstīja satriektais Gvido Bordo. 

"Šeit pārsvarā ir jauni cilvēki, jo ir brīvdienu sezona. Parīt bija paredzēti pilsētas svētki, tāpēc daudzi cilvēki ieradās šeit," sacīja Amatričes iedzīvotājs Žankarlo, piebilstot: "Tas ir šausmīgi. Esmu 65 gadus vecs, bet nekad neko tādu neesmu pieredzējis. Mazi grūdieni, jā, bet nekas liels. Tā ir katastrofa."

Cilvēki medijiem pastāstījuši, ka no gruvešiem dzirdamas cilvēku balsis un glābēji steidz palīgā cietušajiem, cenšoties saglābt pēc iespējas vairāk dzīvību. 

Vēl kāds Amatričes iedzīvotājs pastāstīja, ka zemestrīcei pietika vien 10 sekunžu, lai sagrautu visu. "Mani izglāba brīnums, jo es tikko biju pamodies, lai dotos uz darbu. Es tikko izkāpu no gultas, kad viss sabruka,"stāstīja Marks. 

Vismaz 120 cilvēki miruši un 150 pazuduši, liecina jaunākā amatpersonu sniegtā informācija par situāciju Itālijā. 

Kā vēsta ASV Ģeoloģiskais dienests, zemestrīce notika plkst.3.36 (plkst.4.36 pēc Latvijas laika) un tai sekoja vairāki pēcgrūdieni. Tā bija jūtama arī Romā, kas ir apmēram 170 kilometru attālumā no zemestrīces epicentra, un visā Itālijas centrālajā daļā.

Par postījumiem vēsta arī Itālijas Civilās aizsardzības pārvalde, norādot, ka starp stiprāk cietušajām pilsētām ir arī Akumoli, Posta un Arkuata del Tronto.

"Situācija ir dramatiska. Ir daudz bojāgājušo. Šobrīd nevaru nosaukt skaitu, jo glābšanas darbi turpinās un tie ir ļoti, ļoti smagi," aģentūrai AFP izteicās Amatričes mērs.

2009.gadā Abrucu reģionā Itālijas vidienē 6,3 magnitūdu zemestrīce prasīja vairāk nekā 300 cilvēku dzīvības. Tā bija jūtama arī Romā.

"Ja atrodies Itālijas vidienē un nepieciešama konsulārā palīdzība, zvani uz ĀM diennakts tālruni ārkārtas situācijām +371 26337711," teikts ĀM paziņojumā, "ja nepieciešama palīdzība, ar Konsulāro departamentu var sazināties, arī rakstot uz e-pastu palidziba@mfa.gov.lv."
Zemestrīces postījumi Itālijā
Zemestrīce Itālijā
Kasjauns.lv/Foto: AP, AFP, EPA, Reuters/LETA/Scanpix


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS