Mākoņains
Rīga
-1°
Mākoņains
LV RU
Noderīgi ikdienā

8 padomi, kā atvieglot dārza darbus vasaras noslēgumā (4)

 
25.augusts 2016  13:15

Augusts katram mājas vai dārza īpašniekam asociējās ar garu darbu sarakstu, jo, tuvojoties vasaras nogalei, ir nogatavojušies augļi un dārzeņi, kas steidzami jāsagatavo glabāšanai ziemai. Tāpat daļa dārza un puķu dobju jau gaida to sagatavošanu pavasarim. Taču tikai retajam dārza īpašniekam gribas pēdējās vasarīgās dienas pavadīt, strādājot dārzā, tāpēc iesakām 8 veidus, kā paātrināt darbu slogu.

Sīpolpuķu stādīšana, ogu lasīšana, konservēšana - vasaras pēdējās dienās darbs dzen darbu.

Sīpolpuķu stādīšana, ogu lasīšana, konservēšana - vasaras pēdējās dienās darbs dzen darbu.

1.  Sīpolpuķu stādīšana
Turpinās sīpolpuķu stādīšanas laiks un, ņemot vērā, ka laikapstākļi pēdējā laikā nelutina un jāpaspēj izdarīt vēl citi dārza darbi, piemēram, veco ziedu un lapu apgriešana, mēslošana u.c., noderīgs palīgs dārza darbos būs puķu sīpolu stādītājs.

8 padomi, kā atvieglot dārza darbus vasaras noslēgumā

2.  Nezāles
Nezāles kaut reizi mūžā ir sagādājušas problēmas ikvienam dārza īpašniekam, tādēļ, lai atvieglotu fiziski smago darbu un laiku, iesakām izmantot nezāļu izvilcēju, kas paredzēts nezālēm ar garām, grūti izvelkamām saknēm.

3.  Ogu vākšana
Viens veids, kā ātrāk tikt pie saldētām ogu kastēm vai ievārījumiem, ir ogu vākšanai izmantot ogu vācējus. Dabas velšu vākšana var būt diezgan ķepīgs process, jo tādas augustā ievācamās ogas kā brūklenes, lācenes, mellenes nereti ir pilnas kukaiņu vai ērkšķu. Vākšanai ar rokām ieteicams izmantot speciālos ogu vācējus, kas palīdzēs ātrāk novākt ogas un saglabāt rokas tīras.

8 padomi, kā atvieglot dārza darbus vasaras noslēgumā

4.  Augļu vākšana
Tas pats attiecas arī uz augļu novākšanu. Protams, ir iespējams gaidīt, kad āboli paši nokritīs, bet, ja redzams, ka tie jau nogatavojušies, droši var tos novākt jau laicīgi un tam palīdzēs speciāls augļu novācējs, lai varētu aizsniegties līdz tālākajām koku galotnēm.

5.  Mājas logu un sienu tīrīšana
Pēc lielajām lietavām mājas sienas un logi var būt īpaši netīri, jo uz tiem paliek neglaimojošas ūdens nogulsnes. Dzīvoklī, protams, būs vieglāk nomazgāt logus ar rokām, bet lielas privātmājas īpašniekiem, augstspiediena mazgātājs būs liels palīgs noslēguma vasaras darbu darīšanā.

8 padomi, kā atvieglot dārza darbus vasaras noslēgumā

6.  Ražas žāvēšana
Šis ir bijis ļoti ražīgs gads, un dārza saimniekotāji nezina, ko iesākt ar lielajām augļu, ogu, dārzeņu ražām. Daudzi ik gadu izvēlas kaltēt vai žāvēt daļu no uzaudzētā saulē, bet tā kā laiks mūs nelutina, mēs iesakām žāvēt ražu cepeškrāsnī uz maziem grādiem. Tas noteikti  ietaupīs laiku un patīkamā rudens smarža piepildīs istabu.

7.  Zemes irdināšana
Lai vieglāk būtu augsni atbrīvot no nezālēm un ļaut tai elpot, nepieciešams to irdināt. Lielākā daļa cilvēku izvēlās mazos kaplīšus, bet lai darbi sokas uz priekšu vēl ātrāk, iesakām iegādāties zemes irdinātāju ar garu kātu, kas atvieglos fiziski grūto darbu.

8.  Konservēšana
Joprojām turpinās aktīvs konservēšanas un marinēšanas laiks. Viena no lietām, kas vienmēr aizņem laiku, ir burku un vāciņu sterilizēšana. Burciņas var sterilizēt, izmantojot mikroviļņu krāsni. Mitras un tīras burkas nepieciešams ielikt mikroviļņu krāsnī uz 60 sekundēm, bet vāciņus pa to laiku ielikt uz pannas vai katlā verdošā ūdenī un turēt 10 minūtes.

8 padomi, kā atvieglot dārza darbus vasaras noslēgumā


Informācija: veikalu tīkla K-rauta dārzniecības konsultante Vēsma Dzintare
Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS