Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Citi sporta veidi

Par spīti aizliegumam Krievija joprojām cer piedalīties Rio paralimpiskajās spēlēs (1)

 
25.augusts 2016  13:41

Neskatoties uz Sporta Arbitrāžas tiesas (CAS) spēkā paturēto aizliegumu Krievijas sportistiem piedalīties šoruden gaidāmajās Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs, Krievijas Paraolimpiskā komiteja (PKR) tomēr cer uz savu sportistu dalību Paraolimpiādē.

Krievijas Paraolimpiskā komiteja (PKR) tomēr cer uz savu sportistu dalību Paraolimpiādē.

Krievijas Paraolimpiskā komiteja (PKR) tomēr cer uz savu sportistu dalību Paraolimpiādē.

Tiesa, PKR tā arī neatklāj, kādus juridiskos pasākumus tā veiks, lai sportisti tiktu pielaisti paraolimpiskajām spēlēm.

"PKR tic, ka Krievijas sportistiem ir iespēja piedalīties paraolimpiskajās spēlēs. Mēs veicam visus nepieciešamos pasākumus, lai pierādītu, ka mums ir taisnība, bet mūsu pretinieki kļūdās," teica PKR prezidents Vladimirs Lukins.

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) jūlija vidū aicināja apturēt pilnīgi visu Krievijas sportistu līdzdalību starptautiskajās sacensībās, tostarp Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kā arī paraolimpiskajās spēlēs, tā reaģējot uz izplatīto WADA neatkarīgās komisijas ziņojumu par Krievijas valsts organizāciju līdzdalību dopinga sistēmas uzturēšanā un vainīgo sportistu piesegšanā.

WADA neatkarīgā komisija atklāja, ka paraolimpiskajos sporta veidos samainītas vai pazudušas 35 pozitīvas dopinga analīzes.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja Krievijas sportistus no olimpiešu pulka neizslēdza, tiesa, vairākos sporta veidos to izdarīja starptautiskās federācijas. Tikmēr Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) pirms nedēļas pieņēma lēmumu, ka paraolimpiskajām spēlēm Krievijas sportisti netiks pielaisti.

Pēc šāda pavērsiena PKR ar apelāciju vērsās CAS, kas gan šo lēmumu atstāja spēkā, jo neesot piedāvāti nekādi fakti, kas varētu būt pretstatā IPC verdiktam.

Riodežaneiro paraolimpiskās spēles norisināsies no 7.septembra līdz 18.septembrim.

LETA/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS