Mazmākoņains
Rīga
-3°
Mazmākoņains
LV RU
Pasaulē

Jau puse vāciešu negrib Merkeli redzēt kancleres krēslā arī turpmāk (29)

 
28.augusts 2016  10:07

Puse Vācijas pilsoņu nevēlas, lai pašreizējā kanclere Angela Merkele ieņemtu valdības vadītājas amatu arī uz ceturto termiņu, liecina svētdien publiskotas aptaujas rezultāti.

Puse vāciešu iebilst pret Merkeles ceturto termiņu kanclera amatā; viņa tajā ir jau vienpadsmit gadu.

Puse vāciešu iebilst pret Merkeles ceturto termiņu kanclera amatā; viņa tajā ir jau vienpadsmit gadu.

Aptaujā, ko pēc laikraksta "Bild am Sonntag" pasūtījuma veica tirgus izpētes kompānija "TNS Emnid", noskaidrots, ka 50% respondentu nevēlas redzēt Merkeli valdības vadītājas amatā arī uz ceturto termiņu. Pretēju viedokli pauda 42% aptaujāto.

Savukārt Merkeles vadīto kristīgo demokrātu (CDU) atbalstītāju vidū viņu kanclera amatā uz vēl vienu termiņu vēlas redzēt 70% aptaujātu. Pret to bija noskaņoti 22% respondentu.

Merkele vēl nav paziņojusi par nodomu atkārtoti kandidēt uz valdības vadītājas amatu.

Žurnāls "Der Spiegel", atsaucoties uz saviem informācijas avotiem, sestdien vēstīja, ka kanclere līdz nākamā gada sākumam atlikusi lēmuma paziņošanu.

Lēmuma paziņošana atlikta otro reizi, lai dotu laiku CDU meitaspartijas - Kristīgi sociālās savienības (CSU) - vadītājam Horstam Zēhoferam izlemt, vai viņa partija atbalstīs Merkeles kandidatūru.

Šī pauze rada problēmas Merkelei, kurai bija paredzēts kandidēt uz vēl vienu divu gadu termiņu CDU vadītājas amatā decembrī paredzētajā partijas sanāksmē, taču viņa to var darīt tikai tad, ja ir arī kandidāte uz kanclera amatu.

Kā raksta "Der Spiegel", Merkeles politiskajā lokā pastāv bažas, ka viņas paziņojums par kandidēšanu uz kanclera amatu bez Zēhofera atbalsta kaitēs viņai politiski.

Sākotnēji Merkelei bija plānots savu lēmumu paziņot šī gada sākumā, taču tas tika atlikts sakarā ar bēgļu krīzi un problēmām ar CSU.

Merkele kanclera amatā atrodas kopš 2005.gada.

LETA/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS